Miroslav Beblavý

Poslanci Beblavý a Mihál navrhujú odpolitizovať zvyšovanie minimálnej mzdy

Podstata ich návrhu stojí na naviazaní minimálnej mzdy na 50 % priemernej mzdy v národnom hospodárstve, nezdaniteľnej časti na daňovníka vo výške minimálnej mzdy zníženej o odvody zamestnanca do Sociálnej poisťovne a odpočítateľnej položke pri zdravotných odvodoch vo výške minimálnej mzdy.
Peniaze

Zamestnávatelia chcú zmenu určovania minimálnej mzdy

Pre zamestnávateľov by podľa prezidenta Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR Tomáša Malatinského bolo posunom, ak by vedeli predvídať výšku minimálnej mzdy na najbližšie dva až tri roky.
Jan richter

Členovia tripartity sa na novej minimálnej mzde nedohodli

Minister práce a sociálnych vecí Ján Richter prišiel na rokovanie tripartity s návrhom zvýšiť najnižšie zárobky o 30 eur na 435 eur, odborári presadzujú nárast minimálnej mzdy na 442 eur a zamestnávatelia nesúhlasia ani s jedným z týchto návrhov.
Knaz cirkev kríž

Odluku cirkví od štátu poslanci zamietli

Parlament v utorok nepodporil novelu zákona o dani z príjmov, v ktorej finančnú odluku cirkví od štátu presadzovali nezaradení poslanci Daniel Krajcer, Martin Chren, Juraj Miškov a Jozef Kollár.
Knaz kostol

Cirkvi chcú hovoriť o odluke, financovanie bude vecou dohody

Odluka cirkví od štátu sa v podobe zákona dostáva do slovenského parlamentu po prvýkrát v histórii samostatného Slovenska. ECAV upozorňuje, že tzv. dotácia pre cirkvi a náboženské spoločnosti predstavuje zanedbateľnú čiastku štátneho rozpočtu.