Liptovský Mikuláš v súboji o play-off zdolal Nové Zámky, v Banskej Bystrici hodila buly Kuzminová

HOKEJ TL: Banská Bystrica - Trenèín
Zľava: Branko Radivojevič z HK Dukla Trenčín, biatlonistka a zlatá medailistka zo ZOH 2018 v Pjongčangu Anastasia Kuzminová a Tomáš Surový z HC´05 iClinic Banská Bystrica počas slávnostného vhadzovania buly pred zápasom 48. kola Tipsport ligy medzi HC´05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín. Banská Bystrica, 28. február 2018. Foto: SITA/Jakub Julény

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 28. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v priamom zápase o postup do play-off nad Novými Zámkami. Na vlastnom ľade triumfovali 2:0 v stredajšom stretnutí 48. kola slovenskej Tipsport ligy.

Gólová poistka od Piatku

Domáci rozhodli až v druhej tretine, keď sa presadil Jakub Langhammer, gólovú poistku pridal v treťom dejstve Maroš Piatka. Liptáci sa vďaka triumfu posunuli na 8. miesto zaručujúce postup do vyraďovacej časti na úkor Nových Zámkov.

Úradujúci majster Banská Bystrica si doma poradil s Trenčínom 2:0 v šlágri slovenskej hokejovej Tipsport ligy. Prvý a napokon víťazný gól zápasu strelil až v závere druhej tretiny Steven Delisle. V treťom dejstve sa presadil Matej Češík. „Barani“ uspeli tretíkrát za sebou. Naopak, Dukla natiahla sériu prehier na tri stretnutia.

Prehra Košíc po štyroch zápasoch

HK Poprad zdolal HC Košice 4:2. „Kamzíci“ pritom v 55. minúte prehrávali 1:2. Najprv vyrovnal Andreas Štrauch, rozhodujúci gól strelil 38 sekúnd pred koncom duelu Jindřich Abdul, pre ktorého to bol druhý zásah v stretnutí. Definitívu dal výsledku do prázdnej bránky Patrik Svitana. Košice prehrali prvýkrát po štyroch zápasoch.

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti Nitry na vlastnom ľade zdolali hráčov Žiliny 3:2. Úradujúci vicemajster sa dostal do vedenia po 31 sekundách zápasu, keď sa presadil Matej Paulovič. Náskok domácich zdvojnásobil Tomáš Mikúš.

Debakel Detvy

Hosťom sa podarilo skorigovať ešte v prvej tretine zásluhou Lukáša Kozáka. V záverečnej dvadsaťminútovke sa v drese „corgoňov“ presadil Radoslav Macík. Žilinčania v závere znížili opäť vďaka L. Kozákovi, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Nitra figuruje v ligovej tabuľke na druhom mieste, Žilina je po piatom nezdare po sebe siedma.

Hokejisti Zvolena deklasovali domácich hráčov Detvy 6:1. Hostia rozhodli už v prvej tretine, ktorú ovládli 5:0. Kanadský brankár Zvolena Drew MacIntyre prišiel prvé čisté konto v najvyššej slovenskej súťaži v 58. min.

Detvania doplatili na slabú disciplínu, keď trikrát inkasovali v oslabení. O čestný úspech domácich sa v závere zápasu postaral Frederik Fekiač. Detva po stredajšej prehra prišla o matematickú šancu na postup do play-off, päť kôl pred koncom základnej časti má manko 16 bodov na aktuálne ôsmy Liptovský Mikuláš.

TIPSPORT LIGA 2017/2018

• 48. kolo – streda

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 31. Langhammer (J. Nemec, Gründling), 48. Piatka (Kriška, J. Sukeľ)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Mezovský 10 min a DKZ za nešportové správanie – M. Hruška a Husák 10 min za nešportové správane, presilovky a oslabenia: 0:0, rozodovali: Orolin, Kalina – Gavalier, Gajan

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – J. Tabaček, Moravčík, J. Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, Kurali, M. Bača – A. Laco, M. Sukeľ, R. Rapáč – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Vybiral, Uhrík, Lištiak
Nové Zámky: Baroš – M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Husák, Šimek – Zbořil, Šimun, Šille – Hřebejk, L. Jurík, Fábry – Škoda, Š. Novotný, Dubec – R. Varga, Dominik Rehák, Lorraine – Saulietis

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Gól: 37. Delisle (Brittain, Hohmann), 52. Češík (V. Mihálik, Gabor)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc – Orolin, Rojík, 2477 divákov

Banská Bystrica: Lukáš – Sedlák, Gélinas, Kubka, Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Trecapelli – Bortňák, T. Surový, Brittain – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Faille, Bubela, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč
Trenčín: Hiadlovský – Starosta, Pač, Holenda, Cebák, Bohunický, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Marcel Hossa, Sojčík, T. Varga – Mikula, Dlouhý, Gašparovič – Deveaux, J. Švec, D. Hudec

HK Poprad – HC Košice 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 5. Abdul (Matej Paločko), 55. Štrauch (König, Svitana), 60. Abdul (D. Bondra), 60. Svitana (Štrauch, König) – 32. Kafka (Miklík), 49. Šedivý (Pacan, Miklík)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Lokšík – Krajčík, Kollár, 1280 divákov

Poprad: Ivanov – König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Bdžoch, Davydov – Svitana, M. Nagy, Štrauch – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Hvila, Ježek, Koky
Košice: Lundström – Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch, Matejka, Vrábeľ – L. Nagy, Marek Hovorka, Hričina – Kafka, Pacan, Miklík – Jenčík, Suja, Spilar – Š. Petráš, T. Klíma, Šoltés

HK Nitra – MsHK Doxxbet Žilina 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 1. Matej Paulovič (Mezei, T. Milam), 13. T. Mikúš (Matej Paulovič, Krištof), 45. Macík (J. Ručkay) – 17. L. Kozák (Tvrdoň, P. Mikuš), 60. L. Kozák (Hatala, Tvrdoň)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Fridrich – Výleta, Šefčík, 2034 divákov

Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, J. Milam, Ordzovenský, Miroslav Pupák, Rýgl – M. Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Kovacs, M. Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Bradley, Kutálek – Šiška, J. Ručkay, Macík
Žilina: T. Tomek – Hatala, L. Kozák, Michal Roman, Andersons, Mazanec, P. Mikuš, Dolinajec, Mendrej – Tvrdoň, R. Hruška, Pospíšil – Klimenta, Holovič, Konečný – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Ondruš, Rogoň

HC 07 Orin Detva – HKM Zvolen 1:6 (0:5, 0:0, 1:1)
Góly: 58. F. Fekiač (Sitnikov, Surovka) – 2. Michal Chovan (Kytnár, Šišovský), 6. Coffman (Michal Chovan, J. Kováčik), 7. Hraško (Obdržálek, Ross), 15. V. Fekiač (Matis), 18. Kytnár, 50. J. Kováčik (Špirko, Hraško)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše Hackett 10 min za napádani rozhodcov, Sládok 10 min aj DKZ za nešportové správanie (obaja Detva), presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik, Lauff – Bogdaň, Smrek

Detva: Hackett (15. A. Nagy) – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Gachulinec.- Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Jakubík, M. Surový, Róth – Jendroľ
Zvolen: MacIntyre – Ross, T. Bokroš, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Zeleňák – Flick, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Obrdžálek, Špirko, Puliš – Kelemen, V. Fekiač, Matis – Martin Ďaloga