Ľubomír Višňovský predviedol famózny výkon

Višňovský
Ľubomír Višňovský (vľavo) strelil v zápase proti Dallasu druhý tohtoročný gól. Foto: Ilustračné foto SITA, AP

NEW YORK 20. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský si v pondelkovom súboji kanadsko-americkej NHL svojho Anaheimu na ľade Dallasu rozšíril bodovú štatistiku o gól i asistenciu, ale na radosť z víťazstva to nestačilo.

„Káčeri“ prehrali 3:5. Višňovský najskôr v 5. min druhej tretiny prihral na prvý gól svojho tímu Selännemu, pre ktorého to bol 648. zápas kariéry. O desať minút neskôr Višňovský svojím druhým tohtosezónnym zásahom znížil náskok domácich na 2:3.

Hoci Anaheim ešte pred koncom prostrednej časti hry vyrovnal na 3:3, v záverečnej tretine si domáce „hviezdy“ nenechali vziať dobre rozohraný duel, v ktorom viedli už 3:0, a zvíťazili 5:3. Ducks sa na klziskách súperov nedarí, z dvanástich zápasov ešte ani jeden nevyhrali a získali v nich len tri body. Teemu Selänne ku gólu pridal aj asistenciu a s 1375 kanadskými bodmi v kariére sa zaradil na 22. miesto historickej tabuľky.

„Urobili sme veľa chýb, najmä pred našou bránkou. Všetci sme za zlé výsledky zodpovední. Odohráme dobre istú časť zápasu a potom sme v ďalšej fáze doslova mŕtvi a nedodržiavame nič zo stanoveného plánu,“ krútil hlavou po stretnutí tréner Ducks Bruce Boudreau.

Zdeno Chára

Zdeno Chára bol najvyťaženejším hokejistom

Boston vydrel víťazstvo nad Montrealom 3:2. Kapitán „medveďov“ Zdeno Chára bol tradične najvyťaženejším mužom zápasu, na ľade strávil 26 minút a hoci na bránku súpera vyslal 6 striel, ani jedna neskončila v sieti. Súboj dvoch veľkých rivalov bol opäť dramatický.

Bostonu pomohol výkon brankára Tima Thomasa, ktorý zlikvidoval 33 striel hráčov Canadiens. Montreal po odvolaní trénera Jacquesa Martina nevyhral ani druhý zápas pod Randym Cunneyworthom. Boston po nevydarenom októbri vyhral 19 z posledných 22 stretnutí. „Nikdy som sa nepozeral na tabuľku. Zbytočne sa ňou nerozptyľujem. Rovnako sa nezaoberám ani tým, kto trénuje súpera,“ priznal Tim Thomas.

Andrej Meszároš si pripísal čierne body

Philadelphia s Andrejom Meszárošom v zostave prehrala na ľade Colorada 2:3 po samostatných nájazdoch. Slovenský obranca sa nemohol sťažovať na to, že by si v tomto súboji nezahral. Bol na ľade 24:33 min, ale oba góly dali domáci pri jeho pobyte na ihrisku, a tak si pripísal iba dva mínusové body. Colorado v tejto sezóne ešte v šiestich

9. Milan Jurčina (NY Islanders) 21 2 3 5 -10 45 12

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 17 6 7 4 2,37 90,3 1

Peter Budaj (Montreal) 4 1 3 0 2,50 91,4 0

Pozn.: Za menom a klubom nasledujú odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty.

nájazdových rozstreloch ani raz neprehralo. „Sú to pre nás dôležité dva body. Veľmi tvrdo sme pre ich zisk pracovali,“ povedal po šiestej domácej výhre v rade útočník Avalanche Gabriel Landeskog. Philadelphia naposledy vyhrala v Denveri 27. decembra 2002, odvtedy päťkrát na ľade Colorada prehrala.

Z víťazstva sa tešil Detroit aj Los Angeles

Výsledkom 3:2 sa skončili ešte ďalšie dva duely pondelkovej noci v NHL. Los Angeles vyhralo týmto pomerom v Toronte po samostatných nájazdoch, keď v rozstrele rozhodol Dustin Brown. Kings sa strelecky trápia, naposledy dali v jednom zápase v riadnom hracom čase viac ako 2 góly 22. novembra.

Detroit vyhral 3:2 v Edmontone, rozhodujúci gól strelil v 56. min Drew Miller. Red Wings z ostatných pätnástich súbojov vyhrali dvanásť. „Neodohrali sme najlepší zápas. Súper lepšie korčuľoval. Napokon sme však získali body, čo je dobrý základ pred ďalšími dvoma stretnutiami u súperov a cestou domov na Vianoce,“ povedal útočník Detroitu Henrik Zetterberg. Brankár Vancouveru Roberto Luongo dosiahol prvý shutout v ročníku a pomohol 33 zákrokmi Canucks k výhre 4:0 nad Minnesotou, ktorá nevyužila možnosť vrátiť sa na 1. miesto v lige pred Chicago. V pondelok sa na ňu bodovo dotiahol už aj Boston. Henrik Sedin dosiahol v stretnutí 3 body (1+2) a s 39 bodmi sa zaradil medzi lídrov kanadského bodovania súťaže.

Súhrn výsledkov pondelkových zápasov kanadsko-americkej hokejovej NHL:

Boston – Montreal 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 13. Pouliot (Peverley), 23. Krejčí (A. Ference), 55. Marchand (Seguin, P. Bergeron) – 14. Plekanec (Cammalleri, Moen), 59. E. Cole (Desharnais, Pacioretty)

Toronto – Los Angeles 2:3 po samostatných nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 12. Liles (Bozak), 43. Frattin (Grabovskij, Kuľomin) – 8. Justin Williams (Doughty, Scuderi), 35. D. Brown (Gagne, Kopitar), rozhodujúci sam. nájazd D. Brown

Dallas – Anaheim 5:3 (1:0, 2:3, 2:0) – Ľubomír Višňovský (Anaheim) 1+1

Góly: 10. Morrow (Ribeiro, Ott), 22. Goligoski (Souray, L. Eriksson), 22. Ribeiro (Morrow, Robidas), 47. Ryder (L. Eriksson, Benn), 55. Nystrom (Fiddler, Dvořák) – 25. Selänne (Perry, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 35. Ľ. VIŠŇOVSKÝ (Fowler, Selänne), 39. Bonino (Fowler, Beleskey)

Colorado – Philadelphia 3:2 po samostatných nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 33. Landeskog (O´Brien, E. Johnson), 40. Galiardi (B. Malone, Paul Šťastný), rozhodujúci sam. nájazd O´Reilly – 19. Hartnell (Voráček, Jágr), 60. Simmonds (Briere, Hartnell)

Edmonton – Detroit 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Góly: 23. R. Jones (Gagner, Belanger), 40. Eberle (Nugent-Hopkins, T. Hall) – 5. Cleary (Kindl), 35. Hudler (Zetterberg, Filppula), 56. D. Miller (Lidström, Helm)

Vancouver – Minnesota 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 19. H. Sedin (D. Sedin, Edler), 31. Kesler (D. Sedin, H. Sedin), 39. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 57. Hansen (Hodgson, Malhotra)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraDustin BrownHenrik SedinHenrik ZetterbergJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaPeter BudajRoberto LuongoTeemu SelänneTim ThomasTomáš KopeckýZdeno Chára