Hossa
Mariána Hossu vyhlásili za druhú hviezdu zápasu v dueli proti Calgary. Foto: SITA, AP

NEW YORK 19. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga zdolali v nedeľňajšom zápase Calgary na vlastnom ľade 4:2 a natiahli svoju víťaznú sériu už na päť duelov.

Výraznou mierou sa o to zaslúžil slovenský útočník Marián Hossa, ktorý najprv prihral Niklasovi Hjalmarssonovi na druhý gól večera a v 52. min v presilovke sám skóroval na priebežných 4:1. Tridsaťdvaročného rodáka zo Starej Ľubovne následne vyhlásili za druhú hviezdu súboja, v ostatných siedmich dueloch má bilanciu šesť gólov a rovnaký počet asistencií.

Po klaksóne mal dôvod na radosť predovšetkým tréner „jastrabov“ Joel Queneville, pre ktorého to bolo jubilejné 600. víťazstvo v zámorskej profilige. Kanaďan na to potreboval 1114 duelov. „V kabíne mi Toews odovzdal puk na pamiatku, povedal som, že asi starnem, keď dosahujem takéto méty. Musím sa však priznať, že to je veľmi príjemný pocit,“ reagoval Queneville na stránkach nhl.com.

Gól Mariána Hossu

Hrdinom zápasu Floridy s Carolinou bol Kris Versteeg. Domáci krídelník mohol v závere tretej tretiny strhnúť víťazstvo na stranu „panterov“, no nastrelil len žrď. Všetko si napokon vynahradil v štvrtej minúte predĺženia, keď strelou zápästím rozhodol o úspechu svojho tímu v pomere 3:2. „Moji chlapci jednoducho vedia, ako na to. Nie vždy to je krásne predstavenie, ale dôležité je, že sa nám darí zbierať body. Na začiatku sezóny o nás mnohí pochybovali, dokázali sme však, že sme tímom bojovníkov a hoci nič nedostávame zadarmo, zatiaľ sa nám darí,“ komentoval kouč Floridy Kevin Dineen. Tomáš Kopecký odohral za víťazné mužstvo viac ako 18 minút s bilanciou jedna strela a jeden mínusový bod.

Halák mal vyše 87 percentnú úspešnosť

Halák

Najväčšie gólové hody videli diváci v St. Louis, kde si „bluesmani“ poradili s Columbusom 6:4. Domáci viedli po prvej tretine 2:1, dve sekundy pred koncom druhej však priklonil misky váh na stranu „modrokabátnikov“ Letestu. Tretia dvadsaťminútovka sa ale niesla v réžii St. Louis, zverenci Kena Hitchcocka ju vyhrali 4:1 a celý duel v pomere 6:4. V bránke úspešného mužstva chytal Jaroslav Halák, ktorý kryl 28 z 32 striel súpera a dosiahol 87,5-percentnú úspešnosť zákrokov. „Predovšetkým v druhej tretine to z našej strany nebolo bohvieaké, my, útočníci, sme príliš nepomáhali obrancom. V ďalšej časti hry sme sa vrátili k pôvodnému plánu a fungovalo to,“ uviedol kanonier St. Louis Jason Arnott, ktorý vylepšil svoju kariérnu bilanciu na 406 gólov.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Florida – Carolina 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 5. Bergenheim (Matthias, Jovanovski), 56. Garrison (M. Samuelsson, Jovanovski), 64. Versteeg (S. Weiss, B. Campbell) – 19. Gleason (McBain, T. Ruutu), 34. LaRose

Chicago – Calgary 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) – Marián Hossa (Chicago) 1+1 a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu

Góly: 10. Montador (Mayers, Stalberg), 26. Hjalmarsson (HOSSA, Krüger), 36. P. Kane (D. Keith, Toews), 52. HOSSA (P. Sharp, Bolland) – 43. O. Jokinen (Tanguay, Glencross), 57. Glencross (Iginla, O. Jokinen)

St. Louis – Columbus 6:4 (2:1, 0:2, 4:1) – Jaroslav Halák (St. Louis) chytil 28 z 32 striel súpera a mal úspešnosť 87,5 % St. Louis – Columbus 6:4 (2:1, 0:2, 4:1)

Góly: 13. Shattenkirk (D´Agostini), 14. Oshie (Backes), 41. Steen (Oshie, Colaiacovo), 47. Arnott (Perron, Langenbrunner), 53. Pietrangelo (Backes), 60. Berglund (Langenbrunner, Perron) – 13. MacKenzie (Ťutin), 24. Dorsett (Ťutin, Nikitin), 40. Letestu (Umberger, Brassard), 56. Brassard (Umberger, Ťutin)