Maďarič demisiou podľa analytika potvrdil svoj politický kurz a odlíšil sa od ostatných smerákov

Marek Maďarič, Robert Fico
Odstupujúci minister kultúry Marek Maďarič (v popredí) a premiér Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš.

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Maďaričova demisia v súvislosti s tak závažnou kauzou, ako je vražda novinára, je gestom pre iných politikov aj úradníkov.

Povedal to pre agentúru SITA politický analytik Ján Baránek v súvislosti s dnešným vyhlásením ministra kultúry Marka Maďariča (Smer-SD) o tom, že podáva demisiu.

Osobné rozhodnutie

Maďarič tvrdí, že rozhodnutie podať demisiu je jeho osobné rozhodnutie, ako minister kultúry sa nevie ľudsky vyrovnať s tým, že za jeho pôsobenia bol zavraždený novinár.

„Marek Maďarič ide v rámci politickej kultúry vyspelého sveta, aj keď nenesie priamu zodpovednosť, lebo nie je ministrom silového rezortu. Ako minister kultúry nemôže mať z titulu nezávislosti médií priamy dopad a vplyv na médiá,“ konštatoval ďalej analytik.

Výzva pre ostatných

Preto Baránek označil dôvody Maďariča, pre ktoré podáva demisiu za „gesto“. „Je to gesto – výzva pre ostatných dotknutých politikov a aj úradníkov, aby zvážili svoje zotrvanie vo funkcii a to, čo urobia v najbližších hodinách,“ konštatoval pre SITA Baránek.

Podarí sa objasniť vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej?

Dodal, že oznámenie demisie je logickým pokračovaním Maďaričovho politického kurzu, ktorým sa odlíšil od ostatných členov vedenia Smeru. Po regionálnych voľbách v novembri 2017 sa Maďarič vzdal funkcie podpredsedu Smeru-SD a zostal radovým členom strany.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján BaránekJán KuciakMarek Maďarič
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SR