Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. januára 2015 Nezaradené od SITASITA Diskusia()

Maďarič máva s Ficom zriedkavo rozhovory medzi štyrmi očami

BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) – Podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič sa necíti byť ideológom strany, ako ho mnohí nazývajú. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, možno má sklon vyjadrovať sa k otázkam, ktoré by sa dali nazvať, že sú ideologické.

„Ale nemám žiadnu oficiálnu, ani neoficiálnu pozíciu. Ideové smerovanie Smeru je vždy zahrnuté v dokumentoch, ktoré schvaľuje predsedníctvo, alebo snem. Myšlienky sú produktom našich orgánov, debát v predsedníctve,“ povedal.

Nechce sám seba posudzovať

Maďarič tvrdí, že rozhovory medzi štyrmi očami s Robertom Ficom máva zriedkavo. „Robert Fico sa veľmi často, na týždennej báze, radí s úzkym vedením strany, ktorého som súčasťou,“ uviedol s tým, že na úzkom vedení riešia, čo prinesie týždeň pred vládou, alebo parlamentom.

„Sú chvíle, keď musíme zaujať stanovisko k dlhodobejším problémom, ale to je debata celého vedenia. Neviem presne rozpitvať, kto, v akej miere a k čomu dokáže prispieť. Niekto je zameraný viac na manažérske schopnosti, niekto má právne, niekto ideové. Je to kombinácia všetkého. Nežiadajte ma, aby som sám seba posudzoval, v čom najlepšie poradím. Keď mám pocit, že viem niečo zmysluplné povedať, tak to poviem,“ povedal.

Politiku neberie ako vystupovanie hore po rebríku

Ambíciou Maďariča v politike je v tejto chvíli dobre naplniť mandát ministra kultúry (trvajúci od marca 2012) do marca 2016. Maďarič bol medzi kandidátmi na post predsedu NR SR. „Stať sa druhým ústavným činiteľom je kariérny posun. Ale záleží aj na tom, ako si nastavíte ambície. Pre mňa bolo v danej chvíli podstatné, že som chcel dokončiť mandát ministra,“ konštatoval s tým, že neberie politiku ako vystupovanie hore po rebríku a ani ako lovenie funkcií.

„Nikdy som to tak nerobil. V Smere som skoro od začiatku. Stal som sa poslancom až v roku 2006. Nikdy som nemal v sebe silné pudenie, že som v Smere preto, aby som sa čo najskôr dostal k nejakej funkcii a aby som stále stúpal a stúpal. Keď dostanem nejakú príležitosť, chcem ju zmysluplne naplniť. Pre mňa je podstatné, keďže že som ministrom kultúry druhé obdobie, aby som toto obdobie dokončil. Čo bude potom, sa uvidí,“ dodal.

Odporúčané články

Fico sa nebojí podľa Lipšica polície, ale ľudí v uliciach Keď niekto odstúpi, nemal by byť podľa Maďariča vymazaný

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...