Madrid je najmohnutnejším ohniskom koronavírusu v Európe, Illa chce ešte prísnejšie obmedzenia

Koronavírus, Madrid
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Španielsky minister zdravotníctva Salvador Illa v soboru zopakoval požiadavku smerom k madridským regionálnym orgánom, aby v najmohutnejšom ohnisku koronavírusu v Európe uplatnili prísnejšie obmedzenia mobility. „Situácia v Madride je komplikovaná a vážna. Čakajú nás ťažké týždne,“ vyhlásil 54-ročný minister.

Viac o téme: Koronavírus

Illa druhýkrát v priebehu niekoľkých dní naliehavo vyzval madridské zdravotnícke orgány zodpovedné za riešenie pandemickej situácie v hlavnom meste, aby „prehodnotili svoje rozhodnutia“ a „obmedzili pohyb obyvateľstva v celom Madride“.

V španielskej metropole, kde žije 3,3 milióna obyvateľov, v piatok rozšírili počet štvrtí, v ktorých obmedzili pohyb ľudí. V 45 mestských častiach má dohromady vyše milión ľudí zakázané odísť zo svojich štvrtí, ak na to nemajú opodstatnený dôvod.

Ľudia žijúci v madridských štvrtiach s obmedzeným pohybom sa však postavili na protest proti týmto reštrikciám. Tvrdia, že sú terčom opatrení preto, že sú chudobní a musia do práce dochádzať verejnou dopravou a žiť v husto obývaných oblastiach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Salvador Illa