Magdaléna Rybáriková je v úžasnej forme, zahrá si finále

Magdalena rybarikova
Magdaléna Rybáriková počas semifinále vo Washingtone. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 4. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako siedma postúpila na turnaji WTA Citi Open v americkom Washingtone (International, dotácia 235 000 USD, tvrdý povrch Deco-Turf) do finále dvojhry, keď v sobotňajšom semifinále nedala šancu trojke podujatia Jekaterine Makarovovej z Ruska a zdolala ju za 76 minút hladko 6:2, 6:0.

Suverénne víťazstvo vynieslo 24-ročnej piešťanskej rodáčke možnosť v nedeľu obhájiť singlový titul vo Washingtone.

Jej súperkou bude Nemka Andrea Petkovicová, ktorá prekonala štvrtú nasadenú francúzsku tenistku Alizé Cornetovú 7:5, 6:3.

Rybáriková v dueli proti ľavorukej Makarovovej bole jednoznačne lepšia vo všetkých štatistických ukazovateľoch, využila šesť z trinástich brejkových možností, kým Moskovčanka len jedinú z troch. Slovenka uspela aj vo vzájomnom súboji v sezóne 2010 na tráve v anglickom Birminghame tesne 7:5, 4:6, 7:6 (5).

Nebolo to jednoduché aj vzhľadom na to, že sme pre prestávku spôsobenú dažďom hrali až tak neskoro, ale som šťastná, že som dnes vyhrala. Odohrala som tu niekoľko úžasných zápasov už vlani, keď som získala titul bez straty setu. Tento rok boli prvé tri duely oveľa náročnejšie. Z môjho pohľadu som dnes podala dobrý výkon, potešilo ma, že som zvíťazila v dvoch setoch. Je to skvelý výsledok. O finálovej súperke som ešte nerozmýšľala, je už príliš neskoro. Najskôr si chcem vychutnať toto víťazstvo. Ktokoľvek ňou bude, nečaká ma nič jednoduché,“ cituje oficiálna stránka WTA Rybárikovú, ktorá sa stretne s Petkovicovou prvýkrát. Slovenka má vo finálových dueloch na okruhu WTA bilanciu 3 víťazstvá – 1 prehra, Nemka okrem dvoch triumfov aj štyri neúspechy.

Zverenkyňa Petra Hubera, tento týždeň 43. v systéme, sa musela vo Washingtone prebojovať do finále, ak chcela k 5. augustu zotrvať v Top 50. To sa jej už podarilo. Držiteľka troch singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Rybáriková má istotu 200 bodov do príslušného rebríčka a finančnej prémie 20 000 dolárov.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí semifinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Citi Open v americkom Washingtone (International, dotácia 235 000 USD, tvrdý povrch Deco-Turf):