Magdaléna Rybáriková si v Birminghame zahrá v osemfinále

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková Foto: SITA/AP

BIRMINGHAM 12. júna (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako šestnásta postúpila už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Aegon Classic v britskom Birminghame (International, dotácia 235 000 USD, tráva), keď v stredajšom zápase 2. kola zvíťazila nad Francúzkou Mathilde Johanssonovou za 168 minút 7:5, 6:7 (4), 6:4.

Dvadsaťštyriročná piešťanská rodáčka preukázala v úvodnom sete prvého vzájomného duelu týchto dvoch súperiek na hlavnom okruhu obdivuhodnú odolnosť.

V deviatom geme vzala 28-ročnej rodáčke zo švédskeho Göteborgu servis a pri svojom čelila štyrom mečbalom, ale dostala sa z nepriaznivej situácie a premenila prvý setbal. V druhom dejstve sa črtal podobný scenár, Rybáriková za stavu 5:4 podávala na víťazstvo, ale Johanssonová si vynútila tajbrejk, v ktorom uspela.

Duel v treťom sete prerušili pre dážď. Rybáriková v ňom však za súperkou ani raz nezaostávala, viedla aj 4:2 a 5:3 a dokráčala k postupu medzi šestnásť najlepších hráčok na turnaji. V osemfinálovom 3. kole si zmeria sily s úspešnejšou z dvojice Kirsten Flipkensová (Belg.-1) – Ajla Tomljanovičová (Chor.). Už teraz má v Birminghame istotu 30 bodov do singlového rebríčka a prémie 2750 USD.

Dvojhra – 2. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR-16) – Mathilde Johanssonová (Fr.) 7:5, 6:7 (4), 6:4 za 168 minút