Manchester je červený, píšu médiá po 169. derby

Daley Blind, Jesus Navas
Obranca Manchestru United Daley Blind v súboji s Jesusom Navasom z Manchestru City počas 169. derby, v ktorom 'červení diabli' zvíťazili 4:2. Manchester, 12. apríl 2015. Foto: SITA/AP

MANCHESTER 13. apríla (WEBNOVINY) – V nedeľňajšom 169. manchesterskom derby uspeli domáci United, ktorí v rámci 32. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League zdolali svojho mestského rivala City 4:2. „Červení diabli“ vyhrali šiesty ligový duel v rade a upevnili si tretiu pozíciu v tabuľke, pred nedeľňajším súperom majú náskok štyroch bodov.

„Červení diabli“ zlomili negatívnu sériu

„Citizens“ aktuálne ťahajú negatívnu sériu na ihriskách súperov, keď za kratší koniec ťahali v posledných štyroch meraniach síl v rámci PL. Berúc štatistiku City z iného pohľadu, mužstvo čilského trénera Manuela Pellegriniho prehralo v posledných ôsmich súťažných dueloch až šesťkrát. Hráči United zlomili negatívnu sériu proti mestskému sokovi, nad ktorým predtým naposledy zvíťazili 9. decembra 2012 (3:2).

Hostia sa síce ujali vedenia po presnom zásahu Sergia Agüera, ale zverenci holandského kouča Louisa van Gaala ešte v prvom polčase otočili skóre stretnutia zásluhou Ashleyho Younga a Marouana Fellainiho. Ba čo viac, ManUtd po zmene strán postupne zvýšil po góloch Juana Matu a Chrisa Smallinga už na 4:1. Prehru City zmiernil tesne pred koncom druhým zásahom v zápase a 100. vo farbách „Citizens“ Argentínčan Agüero, ktorý týmto gólom dostihol na čele kanonierov duo Diego Costa a Harry Kane (všetci po 19 gólov).

Pellegrini bol spokojný iba s dvadsiatimi minútami

Kormidelník United Van Gaal po stretnutí priznal, že je veľmi šťastný za priaznivcov, akých má jeho mužstvo. „Veľmi sa teším, pretože sa tešia aj naši fanúšikovia. Pre nich predsa hráme. Začali sme zle, ale neustále nás hnali dopredu. Byť fanúšikom Manchestru United musí byť v tejto chvíli niečo úžasné. Videl som, čo tento triumf znamená pre priaznivcov United. Máme tri body a pred City náskok štyroch bodov,“ cituje britský Mirror pozápasové slová 63-ročného rodáka z Amsterdamu.

Jeho náprotivok Pellegrini si nevedel vysvetliť, čo sa v jeho mužstve pokazilo po sľubnom vstupe do stretnutia. Športovo však uznal kvality súpera a jeho zaslúžený triumf. „Nechápem, prečo moji hráči predviedli dobrý výkon len prvých dvadsať minút. Dominovali sme, vytvárali sme si šance, držali sme loptu na svojich kopačkách. United od vyrovnania každou minútou rástli a tretí gól im dodal sebadôveru, ktorú predtým nemali,“ povedal pre BBC Pellegrini.

Ohlasy britských médií na nedeľňajšie stretnutie 32. kola Manchester United – Manchester City (4:2):

Sky Sports: „Radosť v derby pre United“

BBC: „Manchester United bod za druhým Arsenalom po zdrvujúcom triumfe 4:2 nad susedným City“

Eurosport UK&Ireland: „Na Old Trafforde Manchester United rozstrieľal Manchester City“

The Times: „Manchester United dominoval proti upadajúcemu City“

The Guardian: „United zaskočili City a zvýšili tlak na Pellegriniho“

The Telegraph: „Brilantní United sa vybláznili v manchesterskom derby“

The Independent: „Po napínavom derby sa môže chváliť červená časť Manchestru“

Daily Mail: „Manchester je červený. Van Gaal si vychutnal úspech v derby po tom, čo hráči United zvrátili vývoj a pokorili mestského rivala“