Manchester United i City začali s prehrami

Manchester united

BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) – Vo štvrtkových prvých zápasoch osemfinále Európskej ligy UEFA 2011/2012 sa nedarilo dvom veľkým favoritom na celkové víťazstvo, do odvety budú s prehrou o jeden gól vstupovať oba manchesterské veľkokluby.

Kým však City privítajú Sporting Lisabon a pokúsia sa odčiniť výsledok 0:1 z Portugalska, United na vlastnej pôde podľahli Athleticu Bilbao 2:3 a v Španielsku ich čaká náročná úloha.

Na lisabonskom Štadióne Josého Alvaldeho videli fanúšikovia zeleno-bielych „levov“ víťazstvo svojich miláčikov nad ambicióznym Manchestrom City. O jediný gól sa postaral krátko po polčasovej prestávke brazílsky obranca Xandao a na jeho presný zásah už nedokázali hráči „The Citizens“ odpovedať.

„Odohrali sme perfektný zápas. Nič z našej strany nebolo náhodné, práve naopak, všetko išlo podľa plánu. Zároveň si uvedomujeme, že sme vyhrali len prvú časť bitky. Veríme, že dokážeme Manchester City vyradiť,“ povedal tréner Sportingu Ricardo Sa Pinto. Čo sa držania lopty týka, hostia mali dvojnásobnú prevahu, nedokázali ju však adekvátne zúročiť.

Sporting CP Lisbon v Manchester City by loopibtch

Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal tri minúty pred koncom Mario Balotelli, no jeho hlavička skončila na brvne. Pre zverencov Roberta Manciniho sa skončila šesťzápasová víťazná šnúra. Man City navyše na dva týždne prišiel o svojho kapitána Vincenta Kompanyho, ktorý odstúpil pre zranenie už v 12. minúte.

„Výsledok pre mňa nie je prekvapením, hoci si nemyslím, že sme si zaslúžili prehrať. Nehrali sme ideálne, ale vypracovali sme si šance, no nedokázali sme ich premeniť. V Manchestri to bude celkom iný duel, nepochybujem o našom postupe,“ vyhlásil Mancini.

Ešte väčšia senzácia sa konala na Old Trafforde, kde domáci Manchester United nečakane prehral so španielskym Athléticom Bilbao 2:3. Góly súpera ŠK Slovan Bratislava zo základnej F-skupiny EL UEFA 2011/2012 strelili reprezentačný útočník Španielska Fernando Llorente, stredopoliar Óscar de Marcos a talentovaný 19-ročný útočník Iker Muniain. Za „červených diablov“ dvakrát skóroval kanonier Wayne Rooney, pričom druhý gól dal z pokutového kopu v nadstavenom čase.

Manchester United v Athletic Bilbao by loopibtch

„Ešte nás čaká jeden zápas, štvrtkový výsledok bude mať zmysel iba ak zvládneme domácu odvetu. Sme v lepšej pozícii, ale nemôžeme si dovoliť súpera podceniť, dokáže skórovať aj z mála,“ uviedol kouč Bilbaa Marcelo Bielsa. Man United šokujúco zaostal vo všetkých dôležitých ukazovateľoch – držaní lopty (45% – 55%), strelách celkovo (10 – 20) i na bránku (5 – 11).

Domáci tréner Alex Ferguson sa po záverečnom hvizde mohol poďakovať svojmu často kritizovanému brankárovi Davidovi De Geovi, mladý Španiel mal totiž osem úspešných zákrokov a jeho zásluhou nebol rozdiel v skóre ešte hrozivejší. „Prehrali sme zaslúžene, Athletic bol lepším mužstvom na ihrisku. Zlyhávali sme predovšetkým v obrannej činnosti. Vôbec nepochybujem o tom, že v Španielsku môžeme vyhrať, musíme však podať oveľa lepší výkon,“ zhodnotil Ferguson.