Manžel Alžbety II. je opäť v nemocnici, čaká ho operácia

Kráľovná Alžbeta II. oslávila 60. výročie korunová
Osemdesiatsedemročnú kráľovnú oblečenú do ružového kostýmu sprevádzal jej 91-ročný manžel princ Philip. Foto: SITA/AP

LONDÝN 7. júna (WEBNOVINY) – Britského princa Philipa, 91-ročného manžela kráľovnej Alžbety II., priviezli vo štvrtok do nemocnice, kde podstúpi operáciu. Oznámil to Buckinghamský palác.

Podľa jeho údajov vojvoda z Edinburghu pobudne v nemocnici v Londýne dva týždne. Piatková operácia bude nasledovať po vyšetreniach v oblasti brucha, podrobnosti však palác nezverejnil.

Princ, ktorý 10. júna oslávi svoje 92. narodeniny, sa už v pondelok zo zdravotných dôvodov nezúčastnil na jednom termíne pri príležitosti 60. výročia Alžbetinej korunovácie. Na utorkovej bohoslužbe však už bol opäť prítomný.

Populárny Philip počas osláv svojich 90. narodenín oznámil, že pre pokročilý vek sa rozhodol obmedziť verejný program a vzdať sa zahraničných ciest.

Obrazom: Kráľovná Alžbeta II. oslávila 60. výročie korunovácie

Minulý rok bol hospitalizovaný dvakrát pre zápal močového mechúra, pre čo okrem iného musel vynechať záverečnú časť osláv 60. výročia nástupu svojej manželky na trón. Predtým sa vážnejšiemu zákroku podrobil cez Vianoce 2011, keď mu lekári museli uvoľniť zablokovanú tepnu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.kráľovná Alžbeta II.Princ Philip