Bill Gates sa rozvádza s manželkou Melindou, nad ich nadáciou visí otáznik

Bill Gates, Melinda Gates
Bill Gates s manželkou Melindou. Foto: SITA/AP

Bill a Melinda Gatesovci sa rozvádzajú, budú však ďalej spolupracovať v rámci Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov. Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft s manželkou to oznámili v pondelok v identických vyhláseniach na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

„Vychovali sme tri úžasné deti a vybudovali nadáciu, ktorá pracuje po celom svete, aby umožnila všetkým ľuďom viesť zdravé a produktívne životy,“ uviedli k rozhodnutiu po 27 rokoch ukončiť svoje manželstvo a zároveň požiadali o priestor a súkromie pre svoju rodinu, zatiaľ čo začínajú nový život.

Bill Gates bol v minulosti najbohatším človekom na svete a jeho majetok podľa odhadov vysoko presahuje 100 miliárd dolárov. Tomu, ako si pár rozdelí majetok a aký bude mať ich rozchod dopad na nadáciu, sa bude preto venovať veľká pozornosť.

Gatesovci sa zosobášili v roku 1994 na Havaji. Zoznámili sa, keď Melinda začala v roku 1987 pracovať ako produktová manažérka pre Microsoft.

Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov so sídlom v Seattli je najvplyvnejšou súkromnou nadáciou na svete. Od svojho založenia v roku 2000 sa orientuje najmä na otázky globálneho zdravia a rozvoja a tiež podporu vzdelávania. Melinda Gates sa okrem toho venuje podpore žien a dievčat.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill GatesMelinda Gates
Firmy a inštitúcie Microsoft