Marian Kotleba bude kandidátom Ľudovej strany Naše Slovensko na prezidenta

Marián Kotleba
Marian Kotleba Foto: SITA

BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) – Kandidátom Ľudovej strany Naše Slovensko do budúcoročných prezidentských volieb bude predseda strany Marian Kotleba. Ako povedal dnes pre agentúru SITA podpredseda strany Milan Uhrík, v ĽS NS dlho rozmýšľali, či postavia vlastného kandidáta, alebo niekoho podporia.

„Vzhľadom na formálne a odborné predpoklady sa predsedníctvo rozhodlo, že naším kandidátom bude Marian Kotleba,“ povedal Uhrík s tým, že strana má už pre kandidatúru garantovaných potrebných 15 poslancov NR SR. V klube ĽS NS je však len 14 poslancov. Uhrík nechcel prezradiť, kto by pridal pätnásty podpis.

Kotleba bude podľa Uhríka kandidovať ako občiansky kandidát. „Spúšťame preto petíciu na jeho kandidatúru,“ povedal. Pre kandidatúru je potrebných 15 000 podpisov občanov.

„Prezidenta volia občania a nie poslanci, preto spúšťame petíciu. Sústredíme sa preto na zber podpisov, následne oznámime program a zreorganizujeme úlohy. Našou ambíciou je zozbierať podstatne viac ako je 15 000 podpisov voličov,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian KotlebaMilan Uhrík
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko