Milan Krajniak je kandidátom hnutia Sme rodina na prezidenta

Milan Krajniak
Milan Krajniak. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) – Hnutie Sme rodina predstavilo svojho prezidentského kandidáta. Je ním poslanec NR SR a podpredseda hnutia Milan Krajniak. Ako povedal vo štvrtok na tlačovej besede predseda Sme rodina Boris Kollár, Krajniak je výraznou postavou hnutia.

Chce byť ostrovom stability

Podľa neho od začiatku chceli postaviť vlastného kandidáta. „Všetky naše snahy ústia do pomoci bežným ľuďom. My sme ľuďom niečo sľúbili a neoklamali sme ich. Vždy sme všetko dodržali,“ uviedol.

Podľa Kollára sa hovorí, že prezident je len reprezentatívna funkcia. „Ak však bude využívať všetky svoje kompetencie, môže pomôcť bežným ľuďom. Prezident nemusí robiť kompromisy. V prípade proaktívneho prezidenta to pocítia aj bežní ľudia,“ vyhlásil.

Krajniak povedal, že kandiduje, aby naplnil očakávania ľudí, ktorí očakávajú pomoc. „Moja predstava je iná ako reprezentácia SR v zahraničí. Budem reprezentovať, ale vás ľudí. Prezident je súčasťou výkonnej moci. Ak bude naplno využívať kompetencie, pocítite to všetci,“ povedal.

Krajniak chce byť ostrovom stability na rozbúrenej politickej scéne. „Ak prevládajú vášne, politika sa prenáša do osobných konfliktov a na pomoc ľuďom sa zabúda,“ konštatoval.

Bude aktívnym prezidentom

Krajniak avizuje, že ak dostane dôveru, bude aktívnym prezidentom. „Budem do paláca pravidelne pozývať členov vlády, aby informovali, ako riešia žiadosti o pomoc, s ktorými sa na nich obrátim,“ povedal s tým, že teraz prezidentská kancelária odpíše ľuďom, že nemá kompetencie. „Budete informovaní, ako bola vaša žiadosť vybavená,“ povedal.

Ako prezident Krajniak plánuje vystupovať v NR SR nie raz za rok so slávnostným prejavom, ale vystúpi vždy, keď tam bude zákon, ktorý ľuďom pomôže. „Zavediem inštitút ľudovej konzultácie. Budem sa pýtať na názor. Pri strategických otázkach pošlem každému občanovi, ktorý prejaví záujem, list alebo e-mail. Budem žiadať, aby vláda a parlament prihliadali na vyslovené názory,“ povedal Krajniak, ktorý kandiduje s heslom: „Váš hlas bude počuť, moju pomoc budete cítiť“.

Krajniak verí, že jeho šance sú priamo úmerné tomu, ako dokáže presvedčiť ľudí. Šance považuje za dobré. Podľa neho hnutiu Sme rodina tri mesiace pred voľbami nikto neveril a dnes je v parlamente. Krajniak verí, že sa dostane do druhého kola volieb prezidenta SR, a vylúčil, že by sa pred prvým kolom vzdal kandidatúry.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMilan Krajniak
Firmy a inštitúcie Sme rodina - Boris Kollár