Martin Borguľa chce podať trestné oznámenie na Pavla Freša

Po Bratislave premáva trolejbus č. 64
Zľava: Generálny riaditeľ Dopravného podniku BA Ľubomír Belfi a predseda BSK Pavol Frešo na brífngu pri príležitosti otvorenia prevádzky novej trolejbusovej trate v okolí Horského parku. Bratislava, 27. marec 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Poslanec Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Martin Borguľa sa na piatkovom krajskom zastupiteľstve vyjadril, že v pondelok podá na predsedu BSK Pavla Freša trestné oznámenie.

Ako povedal, chce tak urobiť po tom, ako mu v piatok Frešo neodpovedal na jeho otázky v súvislosti s opravami havárii objektov vo vlastníctve kraja. Pavol Frešo povedal, že všetky opravy havárii boli v súlade so zákonom a za normálne trhové ceny.

„Podám trestné oznámenie, lebo si myslím, že bolo hrubo manipulované s obstarávaniami na úrade Bratislavského samosprávneho kraja. Mám za to, že boli zákazky účelovo delené, aby sa podliezali limity verejného obstarávania, mám za to, že boli účelovo vykázané havárie, aby obstarávanie vôbec nemuselo byť a som toho názoru, že boli účelovo vyberané neznáme schránkové firmy, ktoré iba akože robili ponukové konanie prezentované ako súťaž,“ povedal pre agentúru SITA poslanec Borguľa.

Kandidátka na predsedníčku Bratislavského samosprávneho kraja a poslankyňa Monika Flašíková Beňová uviedla, že za toto volebné obdobie Bratislavský kraj eviduje 186 havárii, ktorých opravy mali stáť 11,7 milióna eur. Flašíková Beňová zároveň vyjadrila podozrenie v súvislosti s firmami, ktoré zákazky dostávali.

Podľa poslankyne dostala zákazku na stavebné opravy napríklad firma, ktorá má v hlavnom predmete podnikania marketingové poradenstvo a podnikanie v oblasti farmaceutického priemyslu. Flašíková Beňová si nevie vysvetliť, ako sa takáto firma dostala do zoznamu firiem, ktoré boli oslovené. Ako povedal poslanec Bratislavského samosprávneho kraja Šrámko, všetky veci musí prekontrolovať kontrolór. „Som presvedčený, že si to vypočuje zo záznamu a bude ma zaujímať, či tieto zákazky boli v adekvátnych cenách,“ povedal Šrámko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin BorguľaMonika BeňováPavol Frešo