Martin Fourcade miluje beh na lyžiach, chce v ňom aj súťažiť

Fourcade
Francúzsky biatlonista Martin Fourcade miluje beh na lyžiach a nie je to žiadne tajomstvo. Foto: SITA/AP Lee Jin-man

SOČI 19. februára (WEBNOVINY) – Dvojnásobný olympijský víťaz v biatlone Martin Fourcade chce v budúcnosti častejšie štartovať tiež v behu na lyžiach a už v ďalšej sezóne by rád absolvovať v tomto športe preteky Svetového pohára. Na ďalších zimných olympijských hrách by mohol súťažiť aj bez pušky na chrbte.

„Milujem beh na lyžiach, to nie je žiadne tajomstvo. Myslím si, že mám výkonnosť na absolvovanie pretekov Svetového pohára. Chcel by som byť súčasťou francúzskej reprezentácie aj v tomto športe,“ vyhlásil Fourcade, ktorý v Soči vyhral stíhacie i vytrvalostné preteky a v hromadnom štarte bol druhý.

V minulosti si preteky Svetového pohára v behu na lyžiach vyskúšal v roku 2012, v Gällivare skončil v pretekoch na 15 km voľne na 48. mieste. Napriek odhodlaniu súťažiť v behu na lyžiach nechce opustiť ani biatlonový svet a naďalej sa chce venovať aj tomuto športu. Informácie zverejnil web Liberation.