Martin Kližan postúpil v Montreale po obrate do druhého kola

Martin Kližan
Slovenský tenista Martin Kližan počas zápasu 2. kola Roland Garros proti Rafaelovi Nadalovi. Foto: SITA/AP

MONTREAL 5. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil v pondelňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Montreale (dotácia 3 496 085 USD, tvrdý povrch Decoturf) nad takisto ľavorukým Brazílčanom Thomazom Belluccim v ich treťom vzájomnom súboji za 155 minút 5:7, 6:4, 7:6 (6).

V 2. kole si zmeria sily s Richardom Gasquetom nasadeným ako siedmym. Francúz mal na úvod voľno.

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Kližan, momentálne 40. vo svetovom rebríčku (už bol aj na 26. priečke), vedie nad Juhoameričanom vo vzájomke 2:1, hoci spočiatku mal manko 0:1.

Druhý raz sa mu revanšoval za tesnú prehru 6:3, 4:6, 6:7 (7) z „Masters“ chalengerového okruhu na sklonku sezóny 2011 v Sao Paule. Nadviazal na triumf 6:3, 6:4, ktorý dosiahol vlani na jeseň na „harde“ v Šanghaji. O rok starší Bellucci je teraz na 114. mieste v renkingu, už bol aj na 21. stupienku.

Úradujúci Nováčik roka na hlavnom profesionálnom okruhu Kližan ešte proti 27-ročnému Gasquetovi (9.) nehral. Obaja sú niekdajší lídri juniorského počítačového poradia ITF a víťazi súťaže chlapcov na parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros: Francúz sa radoval v sezóne 2002, Slovák v roku 2006.