Martin nebude v ďalšej sezóne pod názvom MHC, hlavným cieľom klubu je stabilizácia

MHC Martin, HK Martin, Ján Tabaček
V novom HK Martin bude hrať aj Ján Tabaček, vpravo, ktorý hrával aj za klub MHC Martin. Foto: SITA/Ivan Fleischer

MARTIN 16. júna (WebNoviny.sk) – Hokej v Martine po konci tímu MHC v najvyššej slovenskej súťaži, zániku klubu a jednosezónnom pôsobení v tretej najvyššej súťaži opäť smeruje k stabilizácii.

Po tom, ako klub MHC Martin po sezóne 2016/2017 ukončil svoju existenciu, mužský seniorský hokej zastrešil ženský klub MHK Martin. Pod týmto názvom odohral martinský mužský tím sezónu 2017/2018 v III. najvyššej súťaži, v ktorej si vybojoval postup do I. hokejovej ligy.

Hokejový klub

V priebehu ročníka sa vytvorilo občianske združenie Hokejový klub Martin, ktoré založili Dušan Laššák s Milanom Murčekom, ktorí viedli tím aj v uplynulej sezóne. Združenie sa dohodlo na prevode prvoligovej licencie od MHK Martin a tím tak vstúpi do nového ročníka v druhej najvyššej súťaži pod názvom HK Martin. Hlavným cieľom novovzniknutého klubu bude jeho stabilizácia.

„Vedenie nového klubu aj naďalej aktívne pracuje na projekte rozvoja hokeja v Martine, kde základným a nosným bodom je stabilizácia klubu po stránke športovej, ekonomickej, personálnej, manažérskej a v neposlednom rade aj posilnenie marketingových aktivít klubu,“ uvádza oficiálna facebooková stránka martinského tímu.

Skúsení útočníci

Vedenie HK Martin oznámilo kostru kádra na nasledujúci ročník v I. lige. V Martine budú pôsobiť napríklad tridsaťosemročný obranca Ján Tabaček, ktorý bude navyše plniť funkcie podpredsedu správnej rady a športového manažéra. Budú tam aj skúsení útočníci Jakub Langhammer a Jaroslav Markovič.

Prví dvaja menovaní hrali v uplynulej sezóne za Liptovský Mikuláš v najvyššej súťaži, Tabaček nazbieral v 59 tipsportligových zápasoch 20 bodov (3+17), Langhammer o bod menej (10+9). Markovič strávil ročník 2017/2018 v druhej najvyššej českej súťaži, v 55 dueloch získal 40 bodov (14+26). Podľa vlastnej facebookovej stránky bude HK Martin pracovať aj s mladými hráčmi z domácej liahne a postupne ich zapracuje do seniorského tímu. Hlavným trénerom sa stal Róbert Spišák a jeho asistentom Radovan Somík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján TabačekRadovan Somík
Firmy a inštitúcie MHC Moutfield Martin