Martvoň v Brixiho konaní vidí judášstvo, čím ho naštval?

Anton Martvoň
Exposlanec za Smer-SD Anton Martvoň. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 27. júla (WEBNOVINY) – V Smere to zdá sa vrie. Najnovšie sa do seba pustili bývalí kolegovia z poslaneckých lavíc Anton Martvoň a Otto Brixi. Po tom, čo europoslanci kritizovali vedenie strany, sa totiž osmelil aj bývalý poslanec vládnej strany v slovenskom parlamente Martvoň, ktorý v rozhovore pre denník Sme konštatoval, že niektoré zákony, ktoré predkladal s Brixim do zákonodarného zboru, prekážali oligarchom. Toho napokon malo stáť miesto na kandidátke.

Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

Od toho sa však ostro dištancoval Brixi. „Je mi veľmi ľúto, že môj exkolega Martvoň do dnes nezvládol skutočnosť, že nebol na kandidátke do NR SR a že po voľbách nedostal žiadnu ním očakávanú funkciu a potreboval si to zdôvodňovať nejakými fiktívnymi oligarchami, ktorí proti nemu vraj bojovali. Mrzia ma takéto zúfalé pokusy dostať sa za každú cenu do médií a vyvolávať prostredníctvom nenaplnených osobných ambícii dojem politickej nestability,“ zdôraznil Brixi na sociálnej sieti.

Martvoň sa na Brixiho reakcii pobavil. „Plne ho chápem, že nemá k tomu zrazu až taký vzťah, hlavne po rannom telefonáte od jednej nemenovanej osoby, ktorej pomoc stále Otto potrebuje. To, čo Otto na svojom profile po mojom neutrálnom rozhovore urobil, sa nedá inak nazvať iba judášstvom,“ vyhlásil Martvoň, ktorý priznal, že bol nahnevaný že sa na kandidátku do parlamentných volieb nedostal. Briximu však pripomenul, že on bol jediný, kto v skutočnosti verejne vyplakával nad miestom na kandidátke.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton MartvoňOtto Brixi