Matovič hrozí opatreniami z prvej vlny, ak budú ľudia nedisciplinovaní (video)

Igor Matovič
Premiér Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.

Akékoľvek spoločenstvo sa v krízových situáciách musí spoliehať na spolupatričnosť ľudí, ktorí ho tvoria. Uviedol to na stredajšej tlačovej besede premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Viac o téme: Koronavírus

Ako dodal, ľudia, ktorí vidia, že sa niekde nedodržiavajú protiepidemiologické opatrenia by mali kontaktovať regionálnych hygienikov. „Je tu 5,4 milióna ľudí, minimálne štyri milióny dospelých,“ povedal Matovič s tým, že takto má SR k dispozícii „milióny kontrolórov“.

V prípade, že sa podľa Matoviča opatrenia proti šíreniu pandémie nebudú dodržiavať, štát bude musieť pristúpiť k opatreniam z prvej vlny. „A tým stratíme všetci slobodu,“ dodal. Hygienici majú podľa predsedu vlády momentálne „kopu inej roboty“, ako kontrolovať jednotlivé prevádzky.

„Každého jedného zodpovedného človeka z tohto miesta by som chcel poprosiť, aby, ak máte informácie, že niekto niekde nedodržiava pravidlá, v prvom rade sa ho pokúste upozorniť, aby ich dodržiaval, a po druhé, ak vedia, že to je systematicky, tak v tom prípade upozorniť políciu a regionálny úrad verejného zdravotníctva,“ povedal Matovič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti