Matovič označil Pellegriniho za najzbytočnejšieho premiéra, ktorý za rok a pol nespravil nič

Igor Matovič, Národná rada SR
Poslanec parlamentu za stranu OĽaNO Igor Matovič počas rokovania mimoriadnej 50. schôdze Národnej rady SR, ktorej programom je prerokovanie návrhu skupiny poslancov na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády SR. Bratislava, 13. september 2019. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič označil predsedu vlády Petra Pellegriniho za najzbytočnejšieho premiéra, ktorý za rok a pol nespravil nič.

Povedal to na piatkovej mimoriadnej 50. schôdzi parlamentu, na ktorej chce opozícia vysloviť nedôveru premiérovi. Opozičným poslancom sa nepáči, ako sa predseda vlády postavil k odvolaniu dnes už bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej za údajnú komunikáciu s Marianom K.

„Vaša argumentácia bola postavená na tom, že musíme počkať na výsledky orgánov činných v trestnom konaní. Chceli ste od Slovenska, aby sklonilo hlavu, aby sme čakali, kým súdy rozhodnú, že Monika Jankovská sa spreneverila svojej funkcii. My sme naopak chceli, aby ste chránili morálnu zodpovednosť a vieru ľudí v spravodlivosť. Vy ste sa namiesto toho v tejto kľúčovej situácii rozhodli, že budete slúžiť mafii, ktorej slúžite už 19 rokov, a tou mafiou je Smer-SD,“ povedal na úvod svojho vystúpenia v pléne Matovič.

Predseda hnutia zdôraznil, že vzhľadom na to, že túto mimoriadnu schôdzu sa podarilo otvoriť na piaty pokus, bude rozprávať bez použitia papiera, aby tým symbolicky poukázal na holé ruky, ktoré majú občania v dôsledku dlhoročného vládnutia Smeru-SD.

„Pán Pellegrini, vás si ľudia zvolili opakovane a väčšina vás volila, pretože verila, že budete v najlepšom vedomí a svedomí chrániť ich záujem. Vy ste túto ich dôveru sklamali,“ priblížil Matovič.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičPeter Pellegrini