Matovič uviedol, kedy by mal krízový štáb rozhodovať o prípadnom konci núdzového stavu

Igor Matovič
Premiér Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Kancelária NR SR

O prípadnom konci núdzového stavu na Slovensku bude ústredný krízový štáb rozhodovať budúci týždeň. Na stredajšje návšteve Českej republiky to povedal premiér Igor Matovič (OĽaNO). „Je iba v ich rukách, ako rozhodnú,“ povedal.

Pretrvávanie núdzového stavu na Slovensku napriek zlepšovaniu epidemiologickej situácie kritizovala predovšetkým opozícia.

Poslanec Richard Raši (Smer-SD) napríklad v utorok 2. júna skonštatoval, že napriek tomu, že kĺzavý medián je už niekoľko dní nula a počet nových ochorení je v posledných dňoch väčšinou nula, premiér Matovič sa pohráva s myšlienkou stav preventívne predĺžiť. „No nielen politici, ale aj viacerí predstavitelia zdravotníckych organizácií zdôrazňujú, že epidemiologické výsledky Slovenska sú výborné a núdzový stav už nie je potrebný,“ povedal Raši. Podľa neho je po právnej stránke situácia úplne jasná.

Viac o téme: Koronavírus

Ústavný zákon o núdzovom stave hovorí, že takýto stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie však na 90 dní. V súvislosti s pandémiou koronavírusu bola na Slovensku 11. marca vyhlásená mimoriadna situácia a následne 15. marca núdzový stav.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič