Snaživejších ministrov som ešte nevidel, hodnotí Matovič prvý polrok jeho vlády a kritizuje Fica a Pellegriniho

Igor Matovič
Premiér Igor Matovič. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v súvislosti s polročným pôsobením jeho kabinetu kritizuje na sociálnej sieti predchádzajúce vlády Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Podľa neho „odhady hovoria o rozkradnutých 30 miliardách eur za 12 rokov ich vlád“.

Naopak, vyzdvihol prácu svojho kabinetu. Hovorí, že ešte nevidel snaživejších ministrov. Matovič tvrdí, že rozkradnutá sumu, ktorá, ak by sa rozdelila medzi deti, ktoré sa počas vlád Fica a Pellegriniho narodili, „mohlo mať každé zo 600-tisíc detí do vienka 50-tisíc eur. Alebo každý dôchodca na rok o 200 eur mesačne celých 12 rokov vyšší dôchodok“.

Naď párkrát prespal aj v práci

Premiér pri hodnotení prvého polroka svojej vlády uviedol, že ešte nevidel snaživejších ministrov, ako sú tí v jeho kabinete.

„Idú naplno napriek korone, napriek všetkým prekážkam zvnútra ‚systému‘, keď im pohrobkovia mafie na ministerstvách hádžu polená pod nohy, kde a kedy môžu,“ napísal na sociálnej sieti. Dodal, že je na svoj tím hrdý, hoci uznáva, že „to jednému ide lepšie a druhému až tak nie“.

Akou známkou (ako v škole) by ste ohodnotili doterajšie pôsobenie vlády Igor Matoviča?

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) na sociálnej sieti píše, že prvý polrok pri zmene vlády bol v kombinácii s koronavírusom veľmi ťažký. „Hocikedy aj 20 hodín v práci, párkrát som tam veru aj prespal, víkendy skoro vždy v práci, stovky stretnutí, rokovaní, desiatky výjazdov po Slovensku, viacero rokovaní v zahraničí, množstvo zdedených káuz v rezorte, veľké rozpočtové problémy po ´manažéroch z SNS´, potrebné personálne výmeny,“ vymenoval Naď.

Sulíkovci sú hrdí na svojich ministrov

Ako agentúru SITA informovala Daša Macaríková z mediálneho tímu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), vláda Igora Matoviča plní základný bod svojho programu, ktorým je boj proti korupcii a očista štátu.

„Okamžite po nástupe novej vlády sme polícii rozviazali ruky a tá mohla začať konať vo viacerých kauzách, ktoré Peter Pellegrini a Robert Fico kryli. Podozriví z káuz Dobytkár, Štátne hmotné rezervy či Štátne lesy sedia vo väzbe. Hnutie OĽaNO má dlhodobo nulovú toleranciu ku korupcii, čo dokazuje aj rázne odmietnutie pokusu korumpovať štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva SR Martina Fecka,“ píše hnutie v tlačovej správe.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je hrdá na svojich ministrov a štátnych tajomníkov, „ktorí sú zárukou odbornosti a zdravého rozumu“. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák. Prvý polrok vo vláde Igora Matoviča sa podľa SaS niesol v duchu boja proti koronavírusu, „avšak podarilo sa nám presadiť viacero vecí, vďaka ktorým sa Slovensko po rokoch vlády Smeru mení na krajinu, kde sa oplatí pracovať, podnikať a žiť“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič