Pellegriniho Hlas-SD dobehol Matovičovo OĽaNO, Sme rodina stráca na Smer-SD iba 0,4 percenta

Volebný prieskum
Foto: SITA - koláž WBN.
  • aktualizované 20. septembra, 14:15

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali tento týždeň vyhralo by ich hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) so ziskom 17 percent hlasov. Za nim by skončila novovzniknutá strana Hlas – sociálna demokracia, ktorú by volilo 16,9 percenta respondentov.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) uskutočnila agentúra Median SK v dňoch 14. do 18. septembra na vzorke 1 007 respondentov. RTVS ho zverejnila počas relácie O 5 minút 12.

Za nimi by skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 11,9 percenta hlasov, Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) so ziskom 9,1 percenta. Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) by získali 8,8 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina (8,7 %) a Progresívne Slovensko (6,6 %).

Do parlamentu by sa nedostalo Kresťanskodemokratické hnutie (4,2 %), koaličná strana Za ľudí (3,4 %), Slovenská národná strana (2,5 %), strana Vlasť (2,5 %), Strana maďarskej komunity (2,3 %), Dobrá voľba (1,8 %) a Spolu – občianska demokracia (1,3 %).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMedian SKOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaSMER-SD