Matovičov poslanec sa gejom neospravedlní, chce im pomôcť

PRIDE
Foto: Ilustračné foto SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) – Poslanec Štefan Kuffa (OĽaNO) sa homosexuálom neospravedlnil za svoje slová o tom, že sú to chorí ľudia, ktorí by nemali behať po ulici bez pomoci.

„To, čo som v parlamente povedal, za tým si stojím,“ vyhlásil v utorok na tlačovej besede na pôde národnej rady.

Ak bude téma homosexuality v parlamente otvorená znova, Kuffa je pripravený opäť vystúpiť. „Budem na to reagovať v parlamente, ticho nebudem.“

Pobúrila ho rozprávka O teplom Jankovi

Kuffa svoje vyjadrenie vysvetľoval tým, že slová Martina Poliačika o teplom Jankovi a studenej električke považoval pre „konkrétne tieto skupiny“ za dehonestujúce.

Tvrdí tiež, že médiá pospájali jeho dve faktické poznámky, až vyzneli hystericky. „Údiv akurát môže nad tým človek vysloviť.“ Kde presne médiá pochybili, Kuffa nespresnil.

Homosexuálom chce Kuffa pomáhať a nebude mu prekážať sa s nimi stretnúť.

„Nemám problém stretnúť sa s kýmkoľvek – či s bezdomovcom, či s narkomanom, s alkoholikom, prostitútkou alebo homosexuálom. Na ľudí sa pozerám tak, že čím viac potrebuje pomoc a je odkázaný na pomoc toho druhého a čím viac je odkopávaný, tak tým viac týmto ľuďom pomáhame,“ povedal.

Klub nie je jednotný

Predseda OĽaNO Igor Matovič zdôraznil, že klub hnutia nemá na tému homosexuality rovnakú mienku, nadovšetko si cenia právo na názor a možnosť ho vyjadriť.

Demonštroval to predseda klubu Jozef Viskupič, ktorý homosexualitu za chorobu nepovažuje a akákoľvek menšina, ktorá sa nazdáva, že sa jej upierajú isté práva, môže sa o ne uchádzať.

„Tak, ako si ctím názor oponenta, rovnako si ctím práva menšín.“ Pridal sa aj Ján Mičovský, ktorý prirovnal ambíciu korigovať sexuálnu orientáciu k snahám preučiť ľaváka na písanie pravou rukou. „Je tu naším cieľom to, aby sa tí ľudia netrápili, aby sa cítili prirodzene, pretože tá ich vlastnosť možno nie je celkom prirodzená, ale patrí medzi nás. Je to tak.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJán MičovskýJozef ViskupičŠtefan Kuffa
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti