ME vo futbale 2020 (B-skupina): Fínsko zdolalo Dánsko po jedinej strele, Eriksen skolaboval a oživovali ho (foto)

Dánsko - Fínsko Christian Eriksen
Zápas B-skupiny medzi Dánskom a Fínskom prerušil kolaps Dána Christiana Eriksena, ktorého oživovali priamo na ihrisku. Kodaň, 12. jún 2021. Foto: SITA/AP

V sobotu od 18.00 SELČ sa hral v Kodani úvodný zápas B-skupiny na európskom šampionáte vo futbale medzi Dánskom a Fínskom. Dáni síce mali počas celého duelu výraznú prevahu, no v 60. min útočník Joel Pohjanpalo hlavou prekonal brankára Kaspera Schmeichela.

O štvrťhodinu neskôr mali domáci ideálnu šancu vyrovnať, ale pokutový kop Pierra-Emila Hojbjerga zneškodnil bratislavský rodák vo fínskej bránke Lukáš Hradecký. Fíni do konca stretnutia už udržali najtesnejší náskok a pripísali si tri body.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

Zápas pred koncom prvého polčasu prerušili pre kolaps Dána Eriksena, ktorého zachraňovali na ihrisku. Po približne 15 minútach oživovania hráča odniesli na nosidlách do útrob štadióna.

Kapitán Interu Miláno odpadol sám bez zavinenia, mimo súboja. Podľa oficiálnej stránky majstrovstiev Európy na Twitteri bol Eriksen stabilizovaný a prevezený do nemocnice.

Zápas pokračoval od 20:30. Dohrali sa posledné štyri minúty prvého polčasu a potom po päťminútovej prestávke začal druhý polčas.

4. R. Lod, 51. Sparv

strely celkovo (na bránu): 23:1 (6:1) rohové kopy: 9:0, ofsajdy: 0:1, držanie lopty (v %): 63 – 37, rozhodcovia: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všetci Angl.)

Dánsko: Schmeichel – Wass (76. Stryger Larsen), Kjaer (64. Vestergaard) , Christensen, Maehle – Eriksen (45. Jensen), P.-E. Höjbjerg, Delaney (76. Cornelius) – Y. Poulsen, Wind (64. Skov Olsen), Braithwaite
Fínsko: Hrádecký – Raitala (90. Vaisanen), Arajuuri, O’Shaughnessy, Uronen – Lod, Kamara, Sparv (77. Schuller), Toivio – Pohjanpalo (84. Forss), Pukki (Kauko)