ME vo futbale 2020 (C-skupina): Holandsko po dramatickom závere zápasu tesne zdolalo Ukrajinu (foto)

ME vo futbale 2020: Holandsko - Ukrajina
Iľja Zabarnyj z Ukrajiny (vpredu) v hlavičkovom súboji s Memphisom Depayom z Holandska počas zápasu C-skupiny na ME vo futbale 2020. Amsterdam, 13. jún 2021. Foto: SITA/AP

V nedeľu od 21.00 SELČ sa hral v Amsterdame druhý zápas C-skupiny na odložených ME vo futbale 2020 medzi Holandskom a Ukrajinou. Holandskí futbalisti v ňom zvíťazili 3:2, keď všetkých päť gólov padlo v 2. polčase.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

Holanďania viedli už 2:0, ale Ukrajincom sa v priebehu štyroch minút podarilo vyrovnať. V 85. minúte rozhodol o výhre domáceho tímu Denzel Dumfries.

90.+3 Sydorčuk

strely celkovo (na bránu): 15:8 (7:5), rohové kopy: 5:1, ofsajdy: 2:1, držanie lopty (v %): 63 – 37, rozhodcovia: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (všetci Nem.)

Holandsko: Stekelenburg – van Aanholt (64. Wijndal), Blind (64. Aké), De Vrij, J. Timber (88. Veltman), Dumfries – F. de Jong, Wijnaldum (C), De Roon – Depay (90.+1 Malen), Weghorst (88. L. de Jong)
Ukrajina: Buščan – Mikolenko, Matvijenko, Zabarnyj, Karavajev – Zinčenko – Zubkov (13. Marlos, 64. Šaparenko), Malinovskij, Sydorčuk, Jarmolenko (C) – Jaremčuk