Mesto Prešov zvyšuje bezpečnosť chodcov, rozšírilo zónu s obmedzeným parkovaním v širšom centre

parkovanie
Foto: ilustračné, Getty Images

PREŠOV 4. júna (WebNoviny.sk) – Mesto Prešov rozšírilo zónu s dopravným obmedzením v širšom centre. Cieľom nového dopravného značenia je zvýšiť komfort a bezpečnosť chodcov na chodníkoch, kde často parkovali vozidlá.

Ako agentúru SITA informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták, na uliciach Masarykova, Plzenská, Kpt. Nálepku a Bayerova preto osadili nové dopravné značenie označujúce zónu s dopravným obmedzením, ktoré povoľuje státie len na označených parkoviskách s platným parkovacím lístkom alebo parkovacou kartou.

Nové značenie tak usporiada statickú dopravu a zamedzí parkovaniu motorových vozidiel na chodníkoch v predmetnom území ohraničenom ulicami Masarykova, Grešova, Plzenská a Lesík delostrelcov,“ informoval Grejták.

Ako dodal, k rozšíreniu zóny s obmedzeným státím v širšom centre mesta došlo na základe určenia dopravného značenia vydaného Odborom dopravy a životného prostredia Mestského úradu v Prešove a schváleného Krajským dopravným inšpektorátom Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Prešove.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom