Metro v Londýne ochromil štrajk, ľuďom skomplikoval život

Metro v Londýne ochromil štrajk, ľuďom skomplikoval život
Foto: SITA/AP

LONDÝN 9. júla (WEBNOVINY) – Milióny Londýnčanov sa vo štvrtok s problémami dostávali do zamestnania alebo radšej zostali doma, pretože londýnske metro úplne ochromil 24-hodinový štrajk jeho zamestnancov.

Vedenie Londýnskeho metra (LU) oznámilo, že celý deň nepôjdu žiadne vlaky. Londýnsku „Tube“, ako najstaršej podzemnej železnici na svete familiárne hovoria, zastavil spor o plánované zavedenie nočnej prevádzky na niektorých linkách metra počas víkendov.

Cestujúci museli voliť alternatívnu dopravu

Cestujúci, ktorí zvyčajne využívajú metro, boli vo štvrtok nútení ísť pešo, na bicykli či taxíkom, prípadne sa pokúsiť dostať do preplnených autobusov.

Londýnsky dopravný podnik Transport for London (TfL) posilnil autobusové spoje a dopravu po rieke a na hlavných nadzemných železničných staniciach rozmiestnil pracovníkov, ktorí pomáhali riadiť zvýšený dopyt po autobusoch a taxíkoch. Do štrajku sa zapojili štyri odborové zväzy, nespokojné s ponúkaným zvýšením miezd a pracovnými podmienkami.

Metro v Londýne ochromil štrajk, ľuďom skomplikoval život
Foto: SITA/AP

Úrad premiéra označil štrajk za neprijateľný

LU argumentuje, že na nočné jazdy metra prijalo do zamestnania ďalších 137 rušňovodičov a že sa plánované zmeny časti zamestnancov vôbec nedotknú.

Hovorkyňa premiéra Davida Camerona v stredu povedala, že štrajk je „neprijateľný a neodôvodnený“. „Zasiahne to rodiny, pracujúcich i podniky v celej oblasti hlavného mesta,“ citovala ju agentúra Reuters.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Metro