Mick Schumacher pred prestupom do elitného seriálu F1 získal titul vo formule 2

Mick Schumacher
Nemecký automobilový pretekár Mick Schumacher. Foto: archívne, SITA/AP

Nemec Mick Schumacher oslávil čerstvý prestup do elitnej majstrovskej série formuly 1 ziskom titulu v MS F2. Syn sedemnásobného majstra sveta a majiteľa 91 víťazstiev v efjednotke Michaela Schumachera sa v cieli posledných pretekov sezóny v Bahrajne neubránil emóciám.

Mick zajazdil najrýchlejšie kolo

Keď pretekár Prema Powerteam po prejazde cieľom vystúpil z automobilu, na pár sekúnd pokľakol s rukou nad hlavou.

V posledných pretekoch sezóny obsadil až 18. miesto, ale zajazdil najrýchlejšie kolo a v celkovom sumáre nazbieral o 14 bodov viac ako druhý v celkovom poradí Brit Callum Ilott.

„Nemám slová. Je to čosi úžasné,“ uviedol Mick Schumacher. Neskôr objal členov svojho tímu a tiež Sabine Kehmovú, agentku a blízku rodinnú priateľku Schumacherovcov.

„Cítim sa ohromený. Možno to potrvá niekoľko dní, kým sa neponorím späť do tradičného kolobehu života,“ doplnil Mick Schumacher.

Syn pokračuje v rodinnej tradícii

Americký tím formuly 1 Haas sa pred pár dňami dohodol na viacročnej zmluve s talentovaným Nemcom, ktorý sa v budúcej sezóne stane jeho kmeňovým jazdcom.

Syn legendárneho Michaela Schumachera preberie rodinnú štafetu v efjednotke po približne ôsmich rokoch.

Jeho otec ukončil kariéru v roku 2012. O rok neskôr utrpel na lyžovačke nehodu s fatálnymi zdravotnými dôsledkami a odvtedy sa neukazuje na verejnosti.

Jeho syn však pokračuje v rodinnej tradícii rýchlosti na štyroch kolesách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mick Schumacher