Minister Gál verí tajomníčke Jankovskej, ktorá bola v Threeme nazvaná Kočnerovou „opičkou“

Gábor Gál
Minister spravodlivosti SR Gábor Gál. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Šéf Ministerstva spravodlivosti SR Gábor Gál (Most-Híd) zatiaľ svojej štátnej tajomníčke Monike Jankovskej dôveruje.

Podľa jeho názoru musia orgány činné v trestnom konaní najskôr dôkladne preveriť uverejnenú komunikáciu obvineného Mariana K. Gál to uviedol v súvislosti s medializovanými informáciami o správach, ktoré si medzi sebou vymieňali Marian K. a Alena Zs., ktorá je tiež obvinená z účasti na vražde novinára Jána Kuciaka.

V nej sa Marian K. chválil, že štátna tajomníčka Jankovská je „jeho opičkou“. Jankovská tieto tvrdenia odmietla s tým, že s obvinenými nebola v žiadnom kontakte.

Gál je vraj „omotaný okolo prsta“

„Áno, rozprával som sa s pani Jankovskou o tom. Povedala, že nikoho osobne nepozná a s nikým takým nekomunikovala. Zatiaľ nemám dôkazy a dôvod na to, aby som jej neveril,“ povedal Gál. V zverejnenej komunikácii figuruje aj meno ministra spravodlivosti, o ktorom Alena Zs. písala, že ho má „omotaného okolo prsta“.

V správach totiž obvinení údajne rozoberali situáciu po rekonštrukcii vlády z jari minulého roka, keď Luciu Žitňanskú v čele rezortu spravodlivosti nahradil práve Gál. Minister spájanie svojho mena s Marianom K. tiež odmietol.

„Gábor Gál spomínané dve osoby absolútne nepozná, nikdy sa s nimi nestretol, nekomunikoval a predmetnú časť komunikácie považuje za čistý nezmysel,“ reagovala na informácie hovorkyňa rezortu Zuzana Drobová.

Spravili niečo protizákonné

Minister Gál v utorok reagoval aj na výzvu prokurátorov z prípadu Kuciak, ktorí na pondelňajšom brífingu vyzvali všetkých verejných činiteľov, ktorí komunikovali s Marianom K. a mohli sa dopustiť protiprávneho konania, aby prišli sami s vysvetlením.

„Dotyční vedia o tom, že spravili niečo protizákonné, preto bude pre nich určite poľahčujúcou okolnosťou, ak začnú spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Polícia musí komunikáciu najskôr preveriť,“ reagoval Gál na výzvu prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry.

O fungovanie justície sa minister neobáva, podľa jeho slov je stále množstvo poctivých ľudí, ktorí si svoju prácu robia čestne a dobre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Gábor GálMarián KočnerMonika Jankovská