Ak bude situácia priaznivá, núdzový stav na Slovensku sa po 90 dňoch nepredĺži (video)

Igor Matovič, Roman Mikulec
Zľava: Premiér Igor Matovič a minister vnútra Roman Mikulec počas rokovania 11. schôdze vlády SR. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.
  • aktualizované 4. júna 17:01

Na štvrtkovom zasadnutí Ústredného krízového štábu sa hovorilo aj o zrušení núdzového stavu. Ako po stretnutí na spoločnej tlačovej konferencii s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) povedal minister vnútra Roman Mikulec, ak bude situácia taká dobrá ako v týchto dňoch a nebude sa zhoršovať, tak nie je dôvod na jeho predĺženie.

Núdzový stav bol na Slovensku v súvislosti s pandémiou vyhlásený 15. marca. Ústavný zákon o núdzovom stave hovorí, že takýto stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie však na 90 dní.

Mal by sa podľa vás na Slovensku zrušiť núdzový stav, ktorý bol vyhlásený v súvislosti s pandémiou koronavírusu?

Pretrvávajúci núdzový stav na Slovensku kritizovali zástupcovia opozície a zámer ukončiť ho podporili aj predstavitelia vládnej koalície. „Sme za to, aby núdzový stav najneskôr 15. júna skončil. Ak to bude diskusia na vláde, môj postoj zopakujem. Vtedy končí tých 90 dní. Netreba to nejako siliť, premiér má do toho čo hovoriť, keďže on vedie štáb epidemiológov. Čo sa bude diať do 15. júna nie je až také podstatné,“ povedal  v stredu minister hospodárstva Richard Sulík.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dôvod predlžovať núdzový stav nevidí ani podpredsedníčka vlády Veronika Remišová. „Je čas, aby sa život začal vracať do normálnu a aby sme intenzívne riešili ekonomickú krízu,“ zdôraznila vo štvrtok.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičRichard SulíkRoman MikulecVeronika Remišová