Minister práce Krajniak nečakane podal demisiu, Sme rodina odmieta jeho nomináciu na šéfa SIS

VLÁDA: Rokovanie 80. schôdze
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková
  • aktualizované 15. marca 20:30

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) sa rozhodol podať demisiu. Oznámil to na tlačovom brífingu hnutia. Predseda parlamentu a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár dodal, že o tomto rozhodnutí informovali aj prezidentku SR Zuzanu Čaputovú.

Prezidentku informoval elektronicky

Kollár tak reagoval na tlačové konferencie vládnych strán Za ľudí a Sloboda a Solidarita (SaS). Podľa neho totiž „cirkus v koalícii pokračuje“.

Krajniak priblížil, že o tomto rozhodnutí informovali Čaputovú elektronicky. Ako dodal, v žiadosti ju poprosil o čo najskoršie uvoľnenie z funkcie.

Krok k ukončeniu krízy

Svoju demisiu chápem ako krok k čo najskoršiemu ukončeniu koaličnej krízy. Myslím si, že každá koaličná strana by mala urobiť isté politické gesto a ukázať, že je ochotná sa niečoho aj vzdať,“ prečítal. Ako ďalej priblížil, svoje odstúpenie za takéto gesto považuje. Krajniak bol do pozície ministra menovaný 21. marca 2020.

Kollár zopakoval, že personálne zmeny od ostatných koaličných strán nevyžadujú. Vylúčil zároveň možnosť menšinovej vlády. Zopakoval, že chcú dovládnuť v štvorkoalícii, no možnosť trojkoalície nevylúčil.

Absurdné špekulácie

Hnutie Sme rodina neplánuje nominovať Milana Krajniaka za šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS). Ako pre agentúru SITA uviedla Linda Tribusová z tlačového oddelenia hnutia, „je to absurdné, a preto odmietajú akékoľvek špekulácie takéhoto duchu.“

Dodala, že Krajniak sa vráti do Národnej rady SR na post poslanca, ktorý získal vo voľbách 2020.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMilan KrajniakZuzana Čaputová