Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ministerstvo financií
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič
10. 06. 2015 18:23 Ekonomika od SITASITA Diskusia

Ministerstvo financií plánuje obstarávať licencie za milióny

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Ministerstvo financií (MF) SR plánuje obstarať služby podpory a licencie spoločnosti Microsoft v predpokladanej hodnote 47 miliónov eur.

Licencie sa budú môcť kombinovať

Ako informoval v stredu rezort financií, cieľom plánovaného verejného obstarávania je v prvom rade zabezpečiť pokračovanie služieb podpory pre desktopové a serverové licencie v majetku štátu a v prípade potreby mať možnosť nakúpiť licencie. Výsledkom verejnej súťaže bude centrálna rámcová dohoda.

„Naviac, oproti súčasnosti bude môcť ministerstvo financií pružnejšie manažovať využívanie licencií na základe aktuálnych potrieb jednotlivých organizácií, a to vďaka možnosti zníženia úrovne desktopových licencií,“ konštatovalo ministerstvo.

Zároveň sa licencie budú môcť kombinovať a tým pádom ich flexibilne presúvať medzi organizáciami zahrnutými v centrálnej rámcovej dohode. Štát tak podľa MF urobí ďalší krok k systémovejšiemu zabezpečovaniu podpory a softvérových licencií. „Už v súčasnosti sa centrálne nakupujú licencie Oracle,“ doplnil rezort.

Zákazka bude trvať štyri roky

Vďaka zmluvným vzťahom so spoločnosťou Microsoft uzatvoreným podľa uznesení vlád z rokov 2002, 2005, 2008 a 2012 môžu organizácie verejnej správy nadobúdať licencie firmy za zvýhodnených cenových podmienok.

V súčasnosti MF zabezpečuje pre 32 rezortov (spolu 165 organizácií) služby podpory na 86 548 desktopových licenciách využívaných štátnymi úradníkmi. Trvanie zákazky stanovil rezort na 48 mesiacov.

Licencie SAP sa používajú takmer 20 rokov

Ako ďalej informovalo ministerstvo financií, rezort vyhlási verejnú súťaž na licencie spoločnosti SAP a s tým súvisiace služby podpory v odhadovanej hodnote 50 miliónov eur. S tým, kto predloží najvýhodnejšiu ponuku, bude podpísaná centrálna rámcová zmluva na 48 mesiacov.

Cieľom verejného obstarávania, ako aj následného centrálneho nákupu licencií, je podľa zverejnených informácií naďalej znižovať náklady na zabezpečenie licencií a súvisiace služby podpory.

Softvérové licencie SAP sa vo verejnom sektore na Slovensku používajú od roku 1998 predovšetkým v oblasti nosných ekonomických, logistických a manažérskych informačných systémov ako sú Štátna pokladnica, Jednotné účtovníctvo štátu či Informačný systém Poľnohospodárskej platobnej agentúry.

K téme

Banky sa bránia, ich odvody nemajú splácať dlhy firiem Ambiocióznejší plán konsolidácie Ficovej vláde asi nevyjde

Neprehliadnite

Johnson podľa Camerona nikdy neveril v brexit a podporil ho iba pre svoju politickú kariéru Márquez po sérii druhých miest ovládol Veľkú cenu San Marína, predviedol výborný taktický výkon Foto: K patrónke Slovenska do Šaštína prišlo viac ako 30-tisíc pútnikov Karel Gott sa fanúšikom poďakoval za podporu a zdieľal s nimi jeho infúziu Video+foto: Aktivisti zablokovali vstup na autosalón vo Frankfurte Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Zvierací ombudsman žiada zaviesť princíp „zviera nie je vec“ aj do Trestného zákona

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X