Muž držal v Paríži rukojemníkov, lúpež skončila bez obetí

Kuklaci zbran strelba lupez
ilustračné foto Foto: Shutterstock

PARÍŽ 2. decembra (WebNoviny.sk) – Ozbrojená lúpež, ktorá sa odohrala v pobočke jednej z cestovných kancelárií v Paríži, sa skončila bez obetí na životoch. Po páchateľovi polícia pátra.

Šiesti ľudia, ktorí pre prepade uviazli v priestoroch kancelárie, opustili budovu za policajnej asistencie, pričom nikto z nich pritom nebol zranený, uviedol starosta 13. parížskeho obvodu Jérôme Coumet.

Dodal, že páchateľovi sa z miesta činu podarilo ujsť. Podľa Coumeta zatiaľ nie je dôvod domnievať sa, že páchateľov čin bol motivovaný terorizmom. Coumetove vyhlásenia potvrdila neskôr aj polícia.

Francúzska spravodajská televízia BFMTV informovala, že ozbrojený muž vošiel do pobočky cestovnej kancelárie Asieland ABM Voyages krátko pred jej zatvorením – asi o 18.30 h SEČ a pýtal sa na miesto, kde sa nachádza trezor.

Spravodajský portál France Info uviedol, že políciu zalarmovala riaditeľka pobočky, ktorá sa v čase prepadnutia nachádzala v priestoroch cestovnej kancelárie a ktorej sa podarilo ujsť. Políciu informovala aj o zadržiavaných osobách.

Na mieste potom zasahovali príslušníci zásahovej policajnej jednotky (BRI). Blízke okolie miesta činu uzavreli a odkláňali odtiaľ aj osobnú a hromadnú dopravu. Policajný zásah sa skončil krátko pred 21.00 h SEČ, polícia však vyhlásila po páchateľovi lúpeže pátranie. Televízia BFMTV spresnila, že táto cestovná kancelária bola terčom lúpeže už aj v minulosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom