Muž podozrivý zo streľby v synagóge v Pittsburghu vyhlásil, že je nevinný

Robert Bowers
Auto, v ktorom sedí Robert Bowers s Pittsburghskou policajnou eskortou opúšťajú Federálny súd po krátkom vystúpení Bowersa,v pondelok 29. 10 2018. Bowers bol obvinený zo zabitia 11 ľudí v pittsburghskej synagóge. Zdroj: SITA/AP Gene J. Puskar.

PITTSBURGH 1. novembra (WebNoviny.sk) – Muž podozrivý zo streľby v synagóge v Pittsburghu vo pred súdom vyhlásil, že je nevinný. Stalo sa tak deň po tom, čo veľká porota voči 46-ročnému Robertovi Bowersovi vzniesla obvinenia v 44 bodoch obžaloby vrátane zločinu z nenávisti. Federálni prokurátori pre muža žiadajú trest smrti. Streľba si vyžiadala jedenástich mŕtvych a šiestich zranených.

Bowers začal v sobotu ráno počas obradu strieľať do veriacich v synagóge Tree of Life v mestskej časti Squirrel Hill, kde žije jedna z najväčších židovských populácií v Pennsylvánii. Zabil jedenásť ľudí a šiestich, z toho štyroch policajtov, zranil. Išlo o najsmrteľnejší útok na židov v americkej histórii. Bowers je v súčasnosti vo väzbe bez možnosti prepustenia na kauciu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom