Muzikál Lucie bude mať premiéru v októbri

Koller
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) – Muzikál Lucie zložený z hitov rovnomennej českej skupiny bude mať v Hudobnom divadle Karlín v Prahe premiéru 31. októbra.

V hlavnej úlohe sa predstaví Barbora Poláková, ktorú bude alternovať Emma Smetana. Václav Noid Bárta zas stvárni Daniela, pričom striedať ho bude David Kraus.

Na konkurzoch, ktoré sa skončili pred niekoľkými dňami, sa zúčastnilo viac než 400 uchádzačov. „Ešte rokujeme s umelcami, takže všetky mená prezradíme snáď v nasledujúcich dňoch,“ uviedol umelecký riaditeľ projektu Pavel Polák. V ďalších úlohách sa objavia Pavel Liška alebo Lukáš Vaculík, ktorých alternáciu zatiaľ tvorcovia nepotvrdili.

Jiří Korn si v predstavení režiséra Petra Novotného zahrá šéfa tlačiarne. „Pobavili má charaktery postáv. Vedľa všetkých tých mladých a naivných ľudí tam zrazu stojí bohatý, zamindrákovaný idiot a chlipník. To som ja, takže ten scenár bude dobrý,“ vyhlásil Korn s tým, že doteraz nikdy nespieval žiadnu skladbu od Lucie. Muzikál Lucie s podtitulom Větší než malé množství lásky bude podľa libretistu Tomáša Belka obsahovať väčšinu známych skladieb tejto kapely.

„Bude tam väčšina tých, ktoré všetci poznáme ako napríklad Medvídek, Sen, Svítání, Laura či Amerika. Neznámych sa tam objaví tiež dosť,“ prezradil Belko. „V podstate zaznie asi deväťdesiat percent našej výberovky The Best Of,“ dodal člen Lucie Michal Dvořák.

Lucie – Pohyby

Autori však upozorňujú, že muzikál nebude príbehom kapely. „Bude to rozprávanie o láske a o tom, že hľadáme, ako utiecť z prítomnosti a osud z nás niekedy robí hlupákov. Pri písaní som chodil behať v rytme Lucie. Vlastne tomu nechcem hovoriť muzikál. Ide skôr o hudobné predstavenie, ktoré nás bude všetkých baviť. Ak to chlapcom nepokazíme,“ vysvetlil Belko. Samotní členovia skupiny sa na pódiu pravdepodobne v žiadnej úlohe neobjavia a nebudú ani hrať v kapele, ktorá bude v predstavení naživo hrať.

„My sa iba budeme snažiť, aby živá kapela mala náladu, akú Lucie vždy mala a má. Objavia sa v nej napríklad Tomáš Marek alebo môj syn Adam,“ uviedol David Koller.

Lucie – Daniela

Kapela Lucie pôsobí na scéne od polovice 80. rokov. Na konte má sedem štúdiových albumov, zatiaľ posledným je nahrávka Dobrá kočzka která nemlsá (2002). Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby ako Amerika, Černí andělé, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Medvídek, Dotknu se ohně, Šrouby do hlavy, Oheň, Panic, Zkamenělý dítě, Pod měděným nebem, Hvězda, Srdce alebo Lucie.

Robert Kodym a P.B.CH. po ohlásení prestávky v roku 2004 pôsobili vo formácii Wanastowi Vjecy, David Koller vystupoval sólovo s kapelou Kollerband a Michal Dvořák pracoval na rôznych hudobných projektoch, od reklamy po klasickú hudbu. Kapela oznámila návrat na scénu vlani v decembri. Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Lucie – Šrouby do hlavy

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David KollerLukáš VaculíkPavel Liška