Muzikál We Will Rock You končí po dvanástich rokoch

Queen
Kapela Queen. Foto: www.donignacio.com

BRATISLAVA 11. marca (WEBNOVINY) – Muzikál We Will Rock You, ktorý zostavili z piesní britskej kapely Queen, sa rozhodli ukončiť po 12 rokoch. Poslednýkrát si ho budú môcť diváci a diváčky pozrieť 1. júna na scéne londýnskeho Dominion Theatre. Piesne ako Bohemian Rhapsody, Radio Ga Ga či Another One Bites The Dust odzneli na jeho doskách po prvýkrát 14. mája 2002.

Dej predstavenia sa odohráva v dystopickej budúcnosti, v ktorej zakázali hudbu. Autorom scenára je Ben Elton, ktorého spracovanie muzikálu kritici neprijali práve najlepšie. Denník Daily Mirror dokonca zhodnotil jeho prácu tak, že by ho za ňu mali zastreliť.

Video: Ukážka z muzikálu We Will Rock You

)

So spracovaním nebol príliš spokojný ani bubeník kapely Queen Roger Taylor, ktorý pre magazín Mojo povedal, že príbeh je trochu hlúpy, no má aj pár dobrých momentov. „Mám averziu voči muzikálovým predstaveniam, takže to pre mňa nebolo jednoduché, no naučil som sa tým muzikálom žiť,“ dodal 65-ročný hudobník.

Napriek tomu, že kritici nešetrili negatívnymi hodnoteniami, ako uvádza BBC, od jeho premiéry si ho pozrelo viac ako 16 miliónov divákov v 28 krajinách. Je tiež jedným z top 10 najdlhšie trvajúcich predstavení londýnskeho West Endu. V súčasnosti v ňom hrá anglický herec, spevák a gitarista Kevin Kennedy.

David Pearson z Dominion Theatre považuje za privilégium, že muzikál We Will Rock You sa v tomto divadle hral 12 rokov. Podľa neho bolo úžasné vidieť, ako publikum stojí každú noc na nohách a tlieska. Šou do budúcna zaželal veľa úspechov, teraz sa však divadlo sústreďuje na nové predstavenia, ktoré chcú uviesť v roku 2015.

Správu o ukončení muzikálu po 12 rokoch zverejnili iba niekoľko dní po tom, čo skupina Queen oznámila, že odohrá v USA 19 koncertov so spevákom Adamom Lambertom. Turné sa začne 19. júna v Chicagu a skončí sa 20. júla v hlavnom meste Spojených štátov amerických. Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.com, www.mojo4music.com a archívu agentúry SITA.

Kapela Queen

vznikla v roku 1970 v Londýne. Formáciu v súčasnosti tvoria dvaja pôvodní členovia, a to gitarista Brian May a bubeník Roger Taylor. Skupina, v ktorej v rokoch 1971 až 1997 pôsobil aj basgitarista John Deacon, vydala 16 radových albumov, pričom zatiaľ posledný s názvom The Cosmos Rocks (2008) už nahrali pod hlavičkou Queen + Paul Rodgers. Medzi najúspešnejšie nahrávky Queen patria A Night at the Opera (1975), A Day at the Races (1976), The Game (1980), A Kind of Magic (1986), The Miracle (1989), Innuendo (1991) či Made in Heaven (1995) a skladby ako Bohemian Rhapsody, Somebody to Love, We Are the Champions, We Will Rock You, Don’t Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love, Another One Bites the Dust, Under Pressure (feat. David Bowie), Radio Ga Ga, I Want to Break Free, A Kind of Magic, I Want It All, Innuendo či Heaven for Everyone. Ich výberovka Greatest Hits (1981) sa stala historicky prvým albumom, z ktorého sa vo Veľkej Británii predalo viac než šesť miliónov kópií. Frontman kapely Freddie Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa 45 rokov. V roku 2001 Queen uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brian MayFreddie Mercury