Na MFF Bratislava bude súťažiť aj víťazný dokument z Cannes

Mff bratislava
Foto: iffbratislava.sk

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) – Na 15. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Bratislava bude v sekcii dokumentárnych filmov súťažiť aj kambodžská snímka Chýbajúci obraz (2013) režiséra Rithyho Panha.

Tá tento rok triumfovala na MFF Cannes v sekcii Un Certain Regard, ktorá oceňuje nové režisérske talenty a tiež režisérov, ktorých diela sú inovatívne, odvážne a originálne.

Na MFF Bratislava, ktorý sa bude konať od 6. do 12. novembra v kinách Lumiere, Mladosť, Nostalgia, Film Europe a tiež v Bateliéri, premietnu aj dokument Akt zabíjania (2012) Joshuu Oppenheimera.

„Sekcia je aj tento rok zostavovaná s ambíciou predstaviť divákom výber toho najlepšieho z aktuálnej svetovej produkcie, pokrývajúc širokú paletu žánrov, metód a štýlov. Je ťažké prehliadnuť, že súčasný dokumentárny film prekvitá – otvára fundamentálne témy a zároveň prichádza s inováciami filmového jazyka,“ uviedol zostavovateľ sekcie, filmový kritik Pavel Smejkal.

Video: Trailer k filmu Chýbajúci obraz

V sekcii dokumentov budú okrem spomínaných snímok Chýbajúci obraz a Akt zabíjania súťažiť aj filmy Rodinné príbehy (2012) kanadskej režisérky Sarah Polley, Zajatie (2012) Portugalčana Andrého Gila Matu, Manakamana (2013) filmárskej dvojice Stephanie Spray a Pacho Velez, Ďalšia noc na Zemi (2012) španielskeho režiséra Davida Muňoza, Severné svetlo (2013) Nicka Bentgena a Slúžky (2013) Brazílčana Gabriela Mascara.

Informácie agentúre SITA za organizátorov MFF Bratislava poskytla Silvia Turnerová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom