Na Mikulášsky Jazzový Festival príde aj Martin Chodúr

Chodúr
Foto: Ilustračné foto SITA/Igor Daniš

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) – Na jubilejnom desiatom ročníku Mikulášskeho Jazzového Festivalu, ktorý sa bude konať od 25. do 27. júla v Liptovskom Mikuláši, sa predvedie aj český spevák Martin Chodúr.

Víťaz prvej Česko Slovenskej SuperStar vystúpi s projektom Martin Chodúr Jazz Quintet, v ktorej pôsobia aj Vlastimil Šmída (klavír), Marian Friedl (kontrabas), Marcela Božíková (saxofón) a Patrik Benek (bicie). Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť na skladby Franka Sinatru či Tonyho Bennetta, ale napríklad aj na Blue in Green Milesa Davisa. Zaznieť by mali tiež špeciálne verzie piesní z Chodúrových albumov Let’s celebrate (2010) a Manifest (2012).

Na nádvorí Čierneho orla v Liptovskom Mikuláši vystúpi aj anglický gitarista Chris Woods Groove a to aj s hosťom, ktorým bude jeho slovenský kolega Stano Počaji. Slovenskú hudobnú scénu bude zastupovať aj košická kapela Jazzabell. Formácia v zložení Vlado Mužak (basgitara), Tomáš Beneš (bicie), Matej Lazár (klávesy) a Filip Molčányi (saxofón) má na konte zatiaľ debutové eponymné dvojCD, ktoré uviedli na trh tento rok.

Organizátori Mikulášskeho Jazzového Festivalu sľubujú tento rok celkovo deväť kapiel, v rámci ktorých sa predstaví takmer 40 hudobníkov z piatich krajín.

Video: Martin Chodúr – Tanči dál

Informácie agentúre SITA za festival poskytol Martin Budaj.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Chodúr