Na Muzikálovom festivale ocenia aj textára Jozefa Urbana

Jozef Bednárik
Jozef Bednárik Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) – Organizátori siedmeho ročníka Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika, ktorý sa uskutoční 22. a 23. augusta v Kúpeľoch Brusno, ocenia in memoriam slovenského básnika a textára Jozefa Urbana.

Autorovi textov známych skladieb ako napríklad Vráť trochu lásky medzi nás alebo Voda čo ma drží nad vodou udelia ocenenie Brusnianska brusnica. Túto cenu predtým získali Petr Muk, Bára Basiková či Marián Slovák.

Urban ovplyvnil diane na hudobnej scéne

„Jozef Urban bol, a napriek tomu, že už 15 rokov nie je medzi nami, stále je veľkou osobnosťou, ktorá výrazne ovplyvnila dianie na hudobnej a literárnej scéne,“ povedal organizátor festivalu Ján Kubiš. Okrem toho si cenu za mimoriadny prínos v muzikálovej tvorbe odnesie aj inštitúcia, tentoraz ňou bude Divadlo Jonáša Záborského v Prešove.

Muzikálový festival Jozefa Bednárika sa tento rok bude niesť v znamení spomienky na jeho spolutvorcu, po ktorom podujatie pomenovali. V deň prvého výročia úmrtia velikána muzikálových javísk organizátori premenujú miesto konania festivalu na Terasu muzikálovej slávy Jozefa Bednárika. Zároveň mu tiež odhalia bustu a časť programu venujú jeho tvorbe.

Nebude chýbať ani súťaž

Počas festivalu sa tiež predstaví viacero umelcov a umelkýň, napríklad Zuzana Kronerová, Štefan Skrúcaný, Karol Čálik, Marián Labuda ml., Ján Gallovič, Eva Pavlíková, Marcela Laiferová, Viktor Horján, Róbert Halák a mnohí ďalší. Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť aj na Diabolský šansón, teda Sisu Sklovskú, Mirku Partlovú, Andreu Zimányiovú a Zora Laurinca, ktorých budú sprevádzať Cigánski diabli.

V piatok zaradia organizátori do programu pásmo Béďov muzikál, ktoré bude kompiláciou Bednárikových diel. Súčasťou dvojdňového festivalu bude aj súťaž Muzikálový talent 2014, ktorému „Béďo“, ako režiséra volali priatelia, v minulých ročníkoch predsedal. Hlavnou hviezdou festivalu bude Janek Ledecký, ktorý festivalový program uzavrie svojím recitálom. Moderátorom podujatia bude herec Roman Pomajbo.

Informácie agentúre SITA poskytol Dodo Mikláš zo spoločnosti Access Production.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KubišJanek LedeckýMarián LabudaPetr MukRoman PomajboŠtefan SkrúcanýZuzana Kronerová