Prvým dieťaťom narodeným na Slovensku v roku 2020 je dievčatko Viktória

Prvé narodené dieťa v roku 2020
Viktória Lévaiová sa narodila v komárňanskej nemocnici. Foto: SITA/AGEL
  • aktualizované 2. januára 10:07

Prvé dieťa narodené v novom roku 2020 je Viktória Lévaiová z Kolárova, ktorú priviedli na svet v Nemocnici Komárno. Ako pre agentúru SITA povedala Martina Pavliková, hovorkyňa siete Agel, do ktorej nemocnica spadá, dievčatko sa narodilo pár sekúnd po odbití polnoci.

Viktória má 45 centimetrov a váži 2 570 gramov a obe sú s mamou Norou v poriadku. „Malá slečna sa vypýtala na svet o dva týždne skôr. Presne na Silvestra začala mať 34-ročná mamička pôrodné bolesti a priviezli ju do nemocnice. Malá Viktória prišla na svet cisárskym rezom a doma ju čakajú ešte štyria súrodenci. Rodina z Kolárova tak Nový rok 2020 začala už ako sedemčlenná. Všetci doma sa na príchod malej sestričky a dcérky tešia,“ priblížila Pavliková.

Maxim v Čadci

Presne minútu po polnoci sa v Kysuckej nemocnici v Čadci narodil Maxim. Ako informoval portál kysuce.sme.sk, chlapček sa narodil prirodzenou cestou s váhou 4 100 gramov a dĺžkou 54 centimetrov. Šťastnými rodičmi sú Michaela a Stanislav Kováčikovci z Čadce.

Prvé dieťa v roku 2020 sa vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove narodilo krátko pred jednou hodinou ráno.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková, na II. oddelení gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sa mamičke Veronike z Lipoviec (okres Prešov) o 0:55 hod. narodil malý Maximilián s hmotnosťou rovných 3000 gramov a výškou 49 centimetrov. „Do rodiny 35-ročnej matky tak spontánnym pôrodom pribudlo už šieste dieťatko,“ prezradila Cenková.

Zara v Košiciach

Prvé dieťa v roku 2020 sa v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košicicach (UNLP) narodilo krátko pred druhou hodinou ráno. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková. Prvá narodená Košičanka v tomto roku sa volá Zara, narodila sa o 1:43 s hmotnosťou 3770 gramov a výškou 48 cm.

Prvým novorodencom v Nemocnici Spišská Nová Ves je v roku 2020 Sára Alexandra. Na svet prišla o 2 hodine 55 minúte. Sára Alexandra sa narodila mamičke Kristíne z Vyšného Slavkova (okres Levoča). Dievčatko meria 50 centimetrov a váži 3 120 gramov.

V Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota sa prvý novorodenec roku 2020 narodil o 7 hodine 21 minúte. Je ním chlapec Michal, ktorý meria 50 centimetrov a váži 2 670 gramov. Narodil sa 28-ročnej mamičke Martine z Lučenca.

Zoya v Michalovciach

Dievčatko Anna s mierami 52 centimetrov a 3 500 gramov je prvým novorodencom roku 2020, ktoré sa narodilo v Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou. O 2 hodine 40 minúte sa narodila 27-ročnej mamičke Veronike z obce Sedliská.

Prvé dieťa roku 2020 v Nemocnici Svet zdravia Michalovce prišlo na svet o 5 hodine 39 minúte. Je ním dievčatko, ktoré sa narodilo mamičke z Veľkých Kapušian a dostalo meno Zoya. Prvá Michalovčanka roku 2020 váži 3 460 gramov a meria 51 centimetrov.

Prvé dieťa narodené tento rok v Nemocnici Svet zdravia Galanta je dievčatko Melany. Dievčatko prišlo na svet o 10 hodine a 32 minúte. Melany váži 3 650 gramov a meria 51 centimetrov. Jej 38-ročná mamička Andrea pochádza z obce Čierna Voda.

Prvé dieťa roku 2020 sa v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda narodilo o 10 hodine a 17 minúte. Na svet prišiel chlapček Nikolas. Chlapec váži 2 900 gramov a meria 49 centimetrov. Nikolas sa narodil 21-ročnej mamičke Anikó z obce Vrakúň.

Agentúru SITA o tom informovala Jana Fedáková, komunikačná špecialistka skupiny Svet zdravia.

Julinka v Žiline

Prvým novorodeniatkom v roku 2020 narodeným vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina je malá Julinka z Lietavskej Lúčky. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

„Julinka prišla na svet presne dve hodiny po polnoci, váži 3 600 gramov a meria 49 centimetrov. Maminka Mária s oteckom Lukášom prišli do žilinskej pôrodnice veľmi rýchlo sanitkou a čoskoro bolo krásne dievčatko prirodzenou cestou na svete. Doma na Julinku čakajú dve krásne sestričky,“ priblížila prvý tohtoročný pôrod v žilinskej nemocnici Záteková.

Prvé dieťa v roku 2020 sa v ružinovskej Univerzitnej nemocnici v Bratislave (UNB) v mestskej časti Ružinov narodilo desať minút po polnoci. Informovala o tom hovorkyňa UNB Eva Kliská. Prvý Bratislavčan roka 2020 sa volá Viliam, váži 3 900 gramov a meria 51 centimetrov.

Tamarka v Humennom

Počas posledného dňa v roku 2019 bolo v bratislavských pôrodniciach rušno. „V tento deň sa v pôrodniciach UNB narodilo 33 detí; 13 dievčat, 20 chlapcov, medzi narodenými deťmi boli aj dvojičky,“ dodala Kliská.

Prvým dieťaťom roka 2020 sa v humenskej nemocnici stala Tamara, ktorá sa narodila mamičke zo Svidníka. Pri narodení vážila 3 520 gramov a merala 50 centimetrov.

Ako agentúru SITA informovala komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková, prvé dieťa sa v humenskej nemocnici narodilo na Nový rok o 12:56.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom