Na olympiáde v Londýne vystúpia Müller, Kirschner i Polemic

Richard Müller
Foto: Lukáš Kimlička
Kirschner
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) – V oficiálnej fanúšikovskej zóne Slovenska na Hrách XXX. olympiády v Londýne (27. júla – 12. augusta) vystúpi v priebehu vyše dvoch týždňov množstvo popredných slovenských interpretov.

Po otváracej párty v piatok 27. júla sa v sobotu v britskej metropole predstaví skupina Longital a speváčka Jana Kirschner.

Nebudú chýbať ani Horkýže Slíže

Na dance stagei sa po nich predvedú Martin Valihora, Oskar Rózsa a Eugen Vizváry s projektom RetroACT EXperience. V ten istý večer vo festivalovej zóne premietnu film Slepé lásky (2008) Juraja Lehotského.

Na pondelok 30. júla sú naplánované koncerty skupín Polemic a The Uniques a 1. augusta sa k mikrofónom dostanú Horkýže Slíže a po nich Foolk & Karaoke Tundra.

V oficiálnej fanúšikovskej zóne Slovenska v Londýne vystúpi aj spevák Richard Müller, ktorého koncert sa bude konať 4. augusta.

Zahrajú si aj Mukatado

V ten istý deň na 223 Venue zahrajú aj Mukatado a Pjoni & Ink Midget. Okrem toho premietnu film Slnko v sieti (1962) režiséra Štefana Uhra.

V nedeľu 5. augusta dostane priestor formácia Cigánski diabli a ešte pred ňou Pacora Trio. O deň neskôr si prídu na svoje fanúšikovia dídžeja a producenta B-Complexa a rappera Majka Spirita. Priaznivci folklóru si budú môcť 10. augusta vychutnať vystúpenia skupín Morena a Karpaty, po ktorých bude nasledovať koncert kapely Vidiek.

Záverečná párty na Great Portland Street sa bude konať v noci z 12. na 13. augusta. Vstupné na jednotlivé večery sa líši podľa programu.

Viac informácií o oficiálnej fanúšikovskej zóne Slovenska v Londýne je na webstránke sofa-zone.com.

Polemic – Svetlá mesta

https://www.youtube.com/watch?v=RmXRzAQGZQ8

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana KirschnerMartin ValihoraOskar RózsaRichard Müller