Na Uprising Reggae festivale prvý raz zahrá kapela Polemic

Polemic
Kapela Polemic Foto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) – Na piatom ročníku Uprising Reggae festivalu, ktorý sa uskutoční 24. a 25. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, vystúpia aj Deadly Hunta z Veľkej Británie a slovenská ska kapela Polemic. Na svojej oficiálnej webstránke o tom informovali organizátori podujatia.

Deadly Hunta, ktorý sa na Uprisingu predstavil už aj v rokoch 2009 a 2010, vo svojej tvorbe kombinuje reggae, dancehall, hip-hop, grime a drum’n’bass. Medzi jeho najznámejšie skladby patria Talk Out Loud, It’s A Phenomenon, Yes I Will alebo Ganja Man.

Koncom minulého roka vydal svoj debutový album Speak My Mind, ktorý príde predstaviť aj do Bratislavy. Naopak kapela Polemic sa na Uprisingu predstaví vôbec po prvý raz, ich vystúpenie je naplánované na piatok 24. augusta. Polemic má na svojom konte štúdiovky Do Ska (1997), Yah Man (1999), Gangsterska (2000), Nelám Si S Tým Hlavu (2002), Nenudin (2005) a Horúce Časy (2010). K ich najväčším hitom patria piesne Komplikovaná, Ona je taká, Slnko v sieti, Do Ska alebo Ja som to vedel.

https://www.youtube.com/watch?v=RmXRzAQGZQ8

Na Uprising Reggae festivale sa tento rok okrem toho predstavia aj jamajská legenda Lee „Scratch“ Perry, britské zoskupenie Zion Train, britskí reggae a dancehalloví priekopníci Top Cat a Tenor Fly, jamajsko-americký spevák Tarrus Riley s The Blak Soil Band, legenda roots reggae Max Romeo, jamajská skupina Raging Fyah so speváčkou Etanou, škótska formácia Mungo’s Hifi Soundystem s rapperkou Soom T, americká hip-hopová skupina Delinquent Habits, jamajský spevák Ras Zacharri, nemecká skupina Irie Révoltés, dvojica DJ Vadim a Yarah Bravo a ruský spevák Steppa Style.

Vstupenky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 27 eur, pričom táto cena platí do 28. júna. Potom stúpne na 30 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom