Na pohrebe speváka Dana Nekonečného nechýbali ohňové efekty a pestrofarebné kostýmy

Dan Nekonečný
Zosnulý spevák Dan Nekonečný. Reprofoto: www.youtube.com

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – V Prahe sa vo štvrtok konala posledná rozlúčka s českým spevákom Danom Nekonečným. Ľudia, mnohí v pestrofarebných kostýmoch, sa najprv zišli pred domom, kde zomrel. Následne sa stretli v obradnej sieni, kde nechýbali ani ohňové efekty, veselá hudba či množstvo žltých kvetov.

„Nepoznám žiadneho chlapa, ktorý by pre propagáciu žltej spravil tak veľa, ako Dan,“ vyjadril sa Miloš Pokorný z dua Těžkej Pokondr. Na pohreb, počas ktorého ľudia aj tancovali a zabávali sa, prišli tiež Václav Upír Krejčí či Eva Pilarová. Truhlu zdobil aj spevákov klobúk.

Dan Nekonečný, vlastným menom Daniel Konečný, sa narodil 29. júna 1966 v Boskoviciach. Bol známy ako spevák, tanečník a šoumen, vždy oblečený v extravagantných kostýmoch výrazných farieb a s trblietkami, ktorého vystúpenia boli rovnako plné farieb, exotických prvkov i ohňostrojov. Začínal v skupine Laura a její tygři a pôsobil aj v kapele Šum svistu.

Zahral si aj v niekoľkých filmoch ako napríklad Eliška má ráda divočinu (1999) či Jak se krotí krokodýli (2006). Zomrel vo veku 52 rokov v dôsledku infarktu. Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom