Na protestoch žltých viest sa zúčastnilo viac ako 40-tisíc ľudí, hospitalizovať museli jedného policajta

protest "Žltých viest"
Demonštranti počas protestu hnutia žltých viest vo Francúzsku, 23. marca 2019. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 23. marca (WebNoviny.sk) – Na sobotňajších protestoch hnutia žltých viest sa po celom Francúzsku zúčastnilo viac ako 40-tisíc ľudí. Informoval o tom minister vnútra Christophe Castaner, podľa ktorého zatkli viac ako 200 ľudí. Zvýšené bezpečnostné opatrenia podľa jeho slov pomohli policajtom zabrániť v ďalších výtržnostiach.

Medzi 233 zadržanými boli napríklad ľudia, ktorí sa pokúšali dostať do Paríža s bejzbalovými pálkami, prakmi a ďalšími potenciálnymi zbraňami. Castaner odhadol, že na sobotných protestoch po celej krajine sa zúčastnilo 40 500 ľudí, čo je nárast oproti minulotýždňovým 14 500.

Sobotňajšie protesty však boli viac rozptýlené, keď napríklad v Paríži sa na nich zúčastnilo asi len päťtisíc ľudí, pričom minulý týždeň ich bolo 10-tisíc. Počas sobotňajšieho protestu v Paríži hospitalizovali policajta, ktorý mal problémy so srdcom a je vo veľmi vážnom stave.

Protesty hnutia žltých viest v sobotu pokračovali už devätnásty víkend. Od ich začiatku utrpelo zranenia už minimálne dvetisíc ľudí. Jedenásť prišlo o život v dopravných nehodách súvisiacich s protestami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom