Na svete hladuje každý ôsmy človek, najhoršie je to v Afrike

Dieťa, hlad, afrika
Foto: SITA/AP

RÍM 5. októbra (WEBNOVINY) – Počet ľudí trpiacich trvalým nedostatkom potravín stále dosahuje viac ako 840 miliónov, čo v rámci svetovej populácie predstavuje 12 percent bez dostatku jedla na aktívny zdravý život.

Vyplýva to z údajov Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO), ktorá ich zverejnila v utorok. Celkovo však ide o pokles, keďže v období rokov 2010 až 2012 štatistika vykázala takmer 870 miliónov hladujúcich ľudí.

Agentúra OSN so sídlom v Ríme poukazuje najmä na zlú situáciu v južnej Ázii a najmä subsaharskej Afrike, ktorá je na tom zo všetkých regiónov sveta vôbec najhoršie.

Aj tu však za uplynulých 20 rokov zaznamenali pokrok v podobe poklesu podielu hladujúcich z takmer 33 na necelých 25 percent.

Veľký pokrok v tomto smere zaznamenali v Latinskej Amerike a predovšetkým v juhovýchodnej Ázii, kde od roku 1990 klesol počet chronicky hladujúcich ľudí z viac ako 31 percent na súčasných desať. Celkovo pred 20 rokmi nemala pritom dostatok potravy až miliarda ľudí, teda 18,6 percenta vtedajšej populácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom