Foto: Na Trnavskom mýte otvorili zrekonštruovaný podchod, pribudli obchody aj bezpečnostné kamery

Otvorenie podchodu na Trnavskom mýte
Podchod na Trnavskom mýte počas jeho slávnostného otvorenia. Bratislava, 27. august 2018. Foto: SITA/Braňo Bibel

BRATISLAVA 27. augusta (WebNoviny.sk) – V hlavnom meste Bratislave na Trnavskom mýte sprístupnili zrekonštruovaný podchod. Novinárom ho v pondelok predstavili primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a Peter Lukeš, predseda predstavenstva spoločnosti Immocap Group, a. s., investora projektu. ,

„Prvýkrát v histórii bude podchod vrátane prístupov bezbariérový, reprezentatívny a stane sa miestom, kde sa ľudia radi pristavia,“ uviedol primátor Bratislavy. Ako ďalej dodal, rekonštrukcia podchodu je prvým krokom k vytvoreniu nového dopravného a spoločenského uzla Bratislavy, ktorým sa stane lokalita Trnavského mýta.

Verejný priestor hodný 21. storočia

Podľa Petra Lukeša za menej ako rok vytvorili verejný priestor hodný 21. storočia. “Ľudia tak môžu podchodom konečne prechádzať bezpečne a využívať širokú ponuku služieb,“ doplnil.

Revitalizáciu podchodu rozdelili na viacero etáp. Vymenili všetky eskalátory, vybudovali nové výťahy, zrenovovali všetky vstupy do podchodu a čiastočne upravili aj električkové zastávky.

Podchod má tiež novú elektroinštaláciu, osvetlenie, nové rozvody vody a kanalizácie, novú vzduchotechniku, zrenovovali aj povrchy podláh, stien a stropov, schodiská a podchod má tiež nové moderné toalety. Priestor je 24-hodín sledovaný kamerami a bezpečnostnou službou.

V podchode ľudia nájdu aj nové prevádzky ako predajňu potravín, drogériu, lekáreň, papiernictvo, predajňu tlače či kvetinárstvo. Využiť môžu tiež služby obuvníctva a krajčírstva či nechtového štúdia. V podchode je tiež pekáreň, kaviareň, predajňa hot dogov alebo čerstvých štiav.

Opravili aj električkové nástupištia

Revitalizácie sa po rokoch dočkal aj povrch Trnavského mýta. Pribudla nová zeleň vo forme trvalkových záhonov a stromov. Mesto tiež opravilo chodníky, vybudovalo bezbariérové prístupy k električkovým nástupištiam, opravilo prístrešky na nástupištiach električiek a obnovilo dopravné značenie.

Zabezpečili tiež redukciu počtu stánkov a vonkajšej reklamy. Do týchto povrchových úprav investovalo mesto 450-tisíc eur. Celková investícia rekonštrukcie podchodu je 4,1 milióna eur, pričom hlavné mesto sa na projekte podieľalo sumou 1,6 milióna a spoločnosť Immocap Group investovala 2,5 milióna eur.

Trnavské mýto je dôležitý dopravný uzol v mestskej časti Nové Mesto. Ide o križovatku ulíc Šancová, Vajnorská, Trnavská cesta a Krížna. Cez Trnavské mýto prechádza električková trať na Vajnorskú, Miletičovu a Krížnu ulicu a trolejbusová trať z Miletičovej na Šancovú ulicu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivo Nesrovnal