Na Turnaji majstrov Španieli ďalej nepustili Bryanovcov

Bryan
Súrodenci Mark a Bob Bryanovci v Lodnýne skončili. Foto: SITA/AP

LONDÝN 10. novembra (WEBNOVINY) – Španielski tenisti Marcel Granollers-Pujol a Marc López nasadení ako šiesti zvíťazili v sobotňajšom záverečnom zápase základnej časti súťaže štvorhry na koncoročnom výberovom šampionáte Barclays ATP World Tour Finals v Londýne (5. – 12. novembra, celková dotácia 5,5 milióna libier, tvrdý povrch v hale O2 Arena) v A-skupine nad pakistansko-indickým párom Aisam-Ul-Haq Qureshi, Jean-Julien Rojer, siedmym v hierarchii, za 71 minút hladko 6:4, 6:2.

Znamená to, že Španieli postúpili do nedeľňajšieho semifinále na úkor jednotiek tohto podujatia Boba a Mika Bryanovcov. Američania popoludní prehrali s Indom Leanderom Paesom a Čechom Radkom Štěpánkom, ktorí už pred týmto stretnutím mali istotu svojho prieniku do nadstavbovej fázy.

Paes a Štépánek budú o finále bojovať s indickým tandemom Maheš Bhupáthí, Rohan Bopanna, takže spomenutá ázijská krajina sa vopred môže radovať zo zastúpenia v pondelňajšom vyvrcholení. Granollers-Pujol a M. López si v semifinále zmerajú sily s úradujúcimi wimbledonskými šampiónmi, Britom Jonathanom Marrayom a Dánom Frederikom Nielsenom.

Okrem trojnásobných víťazov deblovej časti tzv. Masters Cupu Bryanovcov (ročníky 2003, 2004 a 2009) sa do semifinále nedostali ani obhajcovia titulu, Bielorus Max Mirnyj a Kanaďan Daniel Nestor.

Granollers-Pujol, M. López a Štěpánek sa budúcu sobotu môžu stretnúť na jednom kurte v Prahe v rámci finále Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov.

Semifinalistami vo dvojhre v Londýne sú Srb Novak Djokovič, Švajčiar Roger Federer, Brit Andy Murray a Argentínčan Juan Martín Del Potro, ale konkrétne zloženie dvojíc bude známe až po záverečnom sobotňajšom dueli medzi Španielom Davidom Ferrerom a Srbom Jankom Tipsarevičom.

Sobota – súhrn výsledkov štvorhry:

A-skupina:

Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-6) – Aisam-Ul-Haq Qureshi, Jean-Julien Rojer (Pak./Hol.-7) 6:4, 6:2 za 71 minút

Leander Paes, Radek Štěpánek (India/ČR-3) – Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) 6:4, 6:7 (6), 10:7 (zápasový tajbrejk) za 105 minút

Predchádzajúce výsledky:

Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-6) – Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) 7:5, 5:7, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 100 minút, Leander Paes, Radek Štěpánek (India/ČR-3) – Aisam-Ul-Haq Qureshi, Jean-Julien Rojer (Pak./Hol.-7) 6:4, 7:5 za 94 minút, Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) – Aisam-Ul-Haq Qureshi, Jean-Julien Rojer (Pak./Hol.-7) 7:5, 6:4 za 76 minút, Leander Paes, Radek Štěpánek (India/ČR-3) – Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-6) 7:5, 6:4 za 92 minút

Konečná tabuľka B-skupiny:

1. Marray, Nielsen 3 2 1 4:4 33:36 4 – postup do semifinále

2. Bhupáthí, Bopanna 3 2 1 5:4 37:36 4 – postup do semifinále

3. Mirnyj, Nestor 3 1 2 4:5 37:38 2

4. Lindstedt, Tecau 3 1 2 4:4 35:32 2

Výsledky: Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-2) – Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-4) 4:6, 7:6 (1), 12:10 (zápasový tajbrejk) za 97 minút, Jonathan Marray, Frederik Nielsen (V. Brit./Dán.-8) – Maheš Bhupáthí, Rohan Bopanna (India-5) 6:4, 6:7 (1), 12:10 (zápasový tajbrejk) za 97 minút, Jonathan Marray, Frederik Nielsen (V. Brit./Dán.-8) – Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-2) 7:6 (3), 4:6, 12:10 (zápasový tajbrejk) za 101 minút, Maheš Bhupáthí, Rohan Bopanna (India-5) – Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-4) 6:3, 5:7, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 84 minút, Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-4) – Jonathan Marray, Frederik Nielsen (V. Brit./Dán.-8) 6:3, 7:5 za 78 minút, Maheš Bhupáthí, Rohan Bopanna (India-5) – Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-2) 7:6 (5), 6:7 (5), 10:5 (zápasový tajbrejk) za 115 minút

Pozn.: Pri rovnosti dvoch párov rozhoduje výsledok vzájomného zápasu.

Zloženie nedeľňajšieho semifinále štvorhry:

Leander Paes, Radek Štěpánek (India/ČR-3) – Maheš Bhupáthí, Rohan Bopanna (India-5)

Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-6) – Jonathan Marray, Frederik Nielsen (V. Brit./Dán.-8)

Viac k osobe Andy MurrayBob BryanDaniel NestorJean-Julien RojerJuan Martin Del PotroLeander PaesMaheš BhupáthíMarc LópezMarcel Granollers-PujolMax MirnyjMike BryanNovak DjokovičRadek ŠtěpánekRoger FedererRohan Bopanna